Nemusí sa nevyhnutne blížiť Valentín, Deň žien, narodeniny či meniny, aby sme mohli svojich blízkych obdarovať kyticou ruží či iných kvetov. Každý z nich však prezrádza o vzťahu k darovanému či o samotnom darcovi niečo iné. Čo nám chcú kvetiny skutočne povedať?

Dostali ste jednu, dve alebo kyticu ruží?

Ak od partnera dostanete ruže, nech už sú akejkoľvek farby, môžete sa tešiť z romantika. Záleží však aj na tom, koľko ich od svojho milovaného dostanete. Aj jediná samotná ruža dokáže potešiť, no o darcovi prezradí, že je hanblivý a bojí sa vyznať vám lásku. Priznať, čo skrýva v srdci, je pre neho naozaj ťažké. Ak dostanete celú kyticu ruží, vedzte, že partner to s vami myslí skutočne vážne. Pravého romantika navyše nelimituje ani vzdialenosť – jednoducho využije donášku kvetov, vyjadrenie citov bude o to hlbšie.

Farebné tulipány

S príchodom jari sa do popredia dostávajú aj farebné a príjemne pôsobiace tulipány. Kytičky narezaných tulipánov dostanete nielen v kvetinárstvach, ale ponúkajú ich aj obchodné reťazce. A možno ste si ich práve dnes aj sami kúpili. Alebo ste tulipánové prekvapenie dostali? Ako v prípade ruží, tak aj tulipány znamenajú romantiku. Darca má rád usporiadaný vzťah, od ktorého vie presne, čo má čakať.

Jedinečná orchidea

V súčasnosti sa dokonalá orchidea nachádza azda v každej domácnosti. Stala sa tak vhodným darčekom pre kohokoľvek, koho si vážite. Orchidea je symbolom lásky a jedinečnosti. V Číne je navyše znakom plodnosti, takže pouvažujte, či vám ňou niečo partner nechcel naznačiť.

Netradičná pivónia

Pivónie síce nepatria ku kvetom, ktoré zvyčajne dostávame, no postupne si aj ony nachádzajú cestu do popredia. Pivónie sú znakom nežnosti a jemnej krásy – vnútornej aj vonkajšej. Ak vám partner podaroval kyticu pivónií, rozhodne sa môže pýšiť dobrým vkusom. Takouto kyticou vám dáva najavo, že ste výnimočný a jedinečný človek, ktorý si zaslúži netradičné a krásne pivónie.

Foto: Bigstockphoto