Mnohí ľudia, ktorí chcú podstúpiť laserovú operáciu očí, prichádzajú k očnému lekárovi s rôznymi informáciami, pričom mnohé majú od pravdy dosť ďaleko. Mnoho sa dočítali na internete či z pochybných diskusií. Preto sa pri tom riadia výlučne cenami alebo sa sústredia na nákup cez zľavový internetový portál. Výber operácie a kliniky však ovplyvňuje mnoho faktorov, pričom financie by nemali byť najdôležitejšie. Predsa len ide o investíciu do budúcnosti.

Kto môže podstúpiť laserovú operáciu?

V súčasnosti už nerozhoduje tak veľmi veľkosť dioptrií, ale predovšetkým tvar a hrúbka rohovky pacienta. Laserová operácia očí je vhodná pre dospelých, dorast i deti, no tieto dve skupiny len v prípade výrazného dioptrického rozdielu medzi pravým a ľavý okom, ktorý nie je možné korigovať okuliarmi. Na operáciu nie sú vhodnými pacienti, ktorí prekonali herpetický zápal rohovky, ťažšie vnútroočné zápaly alebo majú keloidné jazvy, kardiostimulátor. Rovnako sa to týka tehotných žien.

Hĺbkové metódy

Pri hĺbkových metódach sa dioptrie upravujú v hĺbke rohovky. Pri takejto laserovej operácii očí nedochádza k povrchovému poškodeniu rohovky. Zároveň je rýchlejšia rehabilitácia, zákrok je bezbolestný a rovnako aj pooperačný priebeh. Táto hĺbková metóda sa nazýva LASIK. Pri tejto operačnej metóde sa používajú dva druhy laserov – excimerový a femtosekundový laser. Tie patria medzi najkvalitnejšie prístroje súčasnej očnej chirurgie. Metódou lasik sa upravuje ďalekozrakosť, krátkozrakosť i astigmatizmus.

Povrchové metódy

Pri laserovej operácii, kde sa využívajú povrchové metódy, sa rohovka zbrusuje laserom na povrchu. Ešte predtým sa prechodne odstráni epitel rohovky. Podľa toho, aký spôsob sa pri tom použije, sa vykonávajú nasledujúce metódy: LASEK, TE PRK, PTK.

Foto: Bigstockphoto

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!