Tretie kolo tanečnej show Let´s dance sa bude dnes večer niesť v znamení latinskoamerických rytmov, swingového jivu a vášnivého tanga. Desať tanečných párov, sa vám dnes večer predvedú v týchto tancoch:

Jive
Andy Hryc – Michaela Marková
Eva Máziková – Štefan Čermák
Martina Šimkovičová – Tomáš Antálek
Roman Pomajbo – Natália Glosiková
Miro Šmajda – Katarína Štumpfová

Tango
Elena Podzámska – Matej Chren
Simona Krainová – Erik Ňarjaš
Štefan Skrúcaný – Mirka Kosorínová
Patrícia Vitteková – Milan Plačko
Nela Pocisková – Peter Modrovský

Už v treťom tanečnom kole, čaká na súťažiach náročná úloha. Dokázať svoje tanečné kvality v najrýchlejšom latinskoamerickom tanci. Jive patrí rozhodne medzi najnáročnejšie tance kvôli rýchlosti aj kvôli zložitému, neustávajúcemu rytmu, komplikovaným figúram, ktoré sú pre tento tanec typickými. Napriek náročnosti tancu, základom jivu je hlavne radosť z tanca, ktorú dotvára pulzujúca, temperamentná hudba.
Náročnou tanečnou skúškou je aj vášnivé tango, v ktorom sa kladie dôraz hlavne na zaujatí správneho postavenia a v dosiahnutí nepolapiteľného mačacieho pohybu. Narozdiel od jivu, pri tangu je mimoriadne dôležitá zladenosť partnerov, vyjadrujúca nespútanú vášeň a určitú dávku dramatickosti v prejave. Rozdiel medzi jivom a štandardným tangom je aj v tom, že náročnosť tanga nespočíva v náročných figúrach, dokonca základné tanečné figúry tanga sú pokladané za pomerne jednoduché a ľahko naučiteľné.
Prvým vypadnutým tanečným párom boli populárny herec Marek Vašut a skvelá tanečníčka Ivana Surovcová. Ich rumba, divákov zrejme zaujala najmenej, napriek celkom pozitívnemu hodnoteniu od všetkých členov poroty. Vypadnutie práve tohto tanečného páru bol veľkým prekvapením, a je len na divákoch ako rozhodnú v tom dnešnom tanečnom kole… už teraz však vieme, na čo sa diváci môžu v dnešnom kole tešiť.

Foto: Letsdance.markiza.sk Zdroj: Wikipedia, Letsdance.markiza.sk

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!