ibizaKaždá správna dáma počas letných nocí nespí, ale si užíva čaro plážových diskopárty. Zadaná, slobodná alebo nešťastne zamilovaná, v západnej časti Stredozemného mora na treťom najväčšom z Baleárskych ostrovov je dosť miesta pre všetky živelné slečny. Na Ibize to jednoducho žije! Ostrov je známy nielen zlatistými plážami, neskrotnou panenskou prírodou, ale aj nočným temperamentom pod holým nebom. Ak sa potrebujete nachvíľu vymotať z pracovného a rodinného kolotoča, nasadnite na lietadlo, loď alebo kolobežku a vhupnite do centra, kde sa tancuje, zabáva a díva na atraktívnych turistov.

Pred úchvatným nočným životom sa tu neskryje ani tá najintrovertnejšia workoholička, pretože všade navôkol možno nájsť stovky plážových barov, diskoték či iných tanečných zákutí, kde sa deň začína až po západe slnka. Na Ibizu nech radšej vstupujú len silné ženy, čo sa neboja odhaliť, ktorým neprekážajú decibely modernej elektronickej hudby, a tie, čo vedia oceniť čaro energickej živej muziky. Nespútaná zábava nepatrí len k momentálnym výstrelkom tohto baleárskeho ostrova, ale už od 60.-tych rokov minulého storočia sa tu schádzalo kontroverzné hnutie hippies. Dlhé vlasy, bosé nohy a v šatách zvláštneho strihu s kvetinovým vzorom vtrhli možno aj do najväčšieho nočného klubu na svete a uznávaných diskoték Space a Pacha.

Aby sme tomuto vášnivému ostrovu nekrivdili, teda nezastávali názor, že Ibiza nie je ničím iným len európskym strediskom plážových žúrok, predstavujeme vám hlavné mesto Eivissa. Dominantou tohto mestečka je historické centrum, kde sa milovníci starobylých kultúrnych pamiatok môžu vynadívať na stredovekú obrannú pevnosť D´alt Villa. Ibiza sa taktiež pýši jedinečným skalným chrámom bohyne Tanit v jaskyni Es Culleram či kamenným ostrovčekom Es Vedra, o ktorom sa povráva, že má obrovskú magnetickú silu.

Ako zaujať na Ibize?
Na tento ostrov je priam nevyhnutnosťou dostaviť sa v tých najpríťažlivejších plážových šatách, s decentným mejkapom a adekvátne zvolenou bižutériou. Aj keď sa budete vyhovárať, že na Ibizu odchádzate za kultúrou alebo pracovnými povinnosťami, nočnému hýrivému životu jednoducho neodoláte. A prečo by ste aj mali? Život si treba naplno vychutnávať a diskotéka predsa nie je žiadny hriech.

Vôbec sa nemusíte obávať, milé dámy, že na Ibize ľudia tancujú zahalení len palmovými listami a okolo krku im vejú veľké kvetinové náhrdelníky, veď aj tu už istý čas bádať civilizačný dotyk. V trendových maxi-šatách alebo v šortkách s krátkym topom isto zažijete na pravej Ibiza Party nezabudnuteľné leto 2014!

Foto: pixmac.sk, MrMatt1 – flickr