Obdobie letných mesiacov je obľúbeným časom v roku mnohých z vás. Tešíte sa na to, že sa budete môcť opaľovať, dni budú dlhšie, večery teplejšie, oddýchnete si a budete relaxovať možno aj niekde v zahraničí. Avšak, letné ročné obdobie so sebou prináša aj nástrahy, ktorým sa môžete vyvarovať a uchrániť sa tak od potenciálnych komplikácií.Veď leto si chcete poriadne užiť a nie riešiť problémy.

V lete na pláži

Prvým a najčastejším problémom leta sú vysoké, často až neznesiteľné horúčavy, ktoré môžu mať na vás zlý vplyv. Dostať úpal počas dovolenky nie je veľmi príjemné. Preto nezabúdajte na neustále nosenie pokrývky hlavy a dostatočný prísun tekutín. Pokiaľ počas zimy vypijete liter vody do dňa, v lete toto množstvo pokojne aj zdvojnásobte. Nebude sa vám krútiť hlava, vyhnete sa dehytratácii.

Veľkým strašiakom slnka je aj spálená pokožka či vysušené vlasy. Snáď už ani nie je potrebné opakovať, že by ste sa mali poriadne natierať aj v tom prípade, že sedíte v prítmí tieňa. Slnko má lúče všade. Vlasom zase doprajte zaslúženú starostlivosť, akej im inokedy nedostáva. Slnko vám taktiež vytiahne farbu vlasov, takže farbiť sa nemá veľký význam. Aspoň počas leta zainvestujte do vlasových prípravkov a masiek.

Malé čierne nástrahy pekného počasia na vás číhajú aj v tráve. Hovoríme o klieštoch, ktoré sa na vás prisajú, ani neviete ako. Prevenciou pred nimi je starý známy repelent, avšak aj napriek tomu, ak ho použijete, sa po každej prechádzke alebo ležaní v tráve dokonale pozrite. Kliešte neodradí ani oblečenie, takže nevynechajte ani tie časti, ktoré ste mali von pokryté. Obozretnosť je na mieste.

Foto: pixmac.sk, budget travel accommodation – flickr