Viete ktorá letecká spoločnosť pôsobiaca aj na Bratislavskom letisku patrí medzi najznámejšie a najväčšie a zároveň sa hrdí prívlastkom nízkonákladová? Viete o ktorej leteckej spoločnosti hovoríme? Áno uhádli ste! Hovoríme o spoločnosti Ryanair. Spoločnosť Ryanair ponúka letenky za najnižšie ceny do každého kúta sveta, stačí si len vybrať! Vyberie si každý, či je mladý alebo starý.

Letecky prepravca Ryanair pôsobí na trhu od roku 1985, teda dvadsaťsedem rokov. Prepravca zabezpečuje prepravu ľudí za najnižšie cene po celom svete. V súčasnosti premáva so svojimi lietadlami na viac ako 500 rôznych linkách nielen po Európe, ale aj do najznámejších destinácií po celom svete. Môžete si teda zakúpiť aj letenky do New Yorku, do Pekingu, Austrálie či iných krajín sveta. Samozrejme musíte rátať aj s prestupmi nakoľko Bratislavské letisko neponúka priame lety do vzdialených destinácií.

Cestujúci so spoločnosťou Ryanair musia počítať s tým, že za každý prepravený kus batožiny si budú musieť priplatiť. V cene letenky je totiž len príručná batožina, ktorú si cestujúci berie so sebou na palubu lietadla. Priplatiť si musíte aj za jedlo na palube, nakoľko spoločnosť považuje tieto služby za nadštandardné, a preto sú spoplatnené. Musíte tiež počítať s tým, že nepristanete na najväčšom a najznámejšom letisku vo veľkom meste, ale skôr v menšom meste na menej známom letisku, väčšinou ďalej od stredu miest.

Nehovorme ale len o nevýhodách dôležité je spomenúť aj výhody a prvou ako sme už spomínali sú nízke ceny leteniek. Novinkou, ktorá nadobudla platnosť od začiatku tohto roka je možnosť zakúpiť si miestenku v lietadle, za poplatok 10€ získa cestujúci presné miesto v lietadle.

Náš tip: prekladateľské služby