Vzťahy sa počas nášho života objavujú, vyvíjajú, silnejú, miznú a oslabujú. Záleží na tom, či ide o kamarátsky, partnerský, alebo rodinný vzťah. Do partnerských vzťahoch ideme už od začiatku s tým, že chceme, aby trvať navždy. Hľadáme partnera, s ktorým sa po čase zoberieme, budeme mať deti, dom, krásny spoločný život a spolu aj zostarneme. Vzťahy si však vyžadujú odvedenie poriadneho kusu práce. Aký je na ne liek?

Smiech lieči

Vzťah berte ako niečo, o čo sa treba naozaj starať. Najlepším liekom na dlhodobé vzťahy je humor. Či už spoločný, kedy sa na mnohých problémoch a situáciách budete musieť len spolu zasmiať, alebo váš osobný, kedy si partnerove poznámky len pretransformujete do zábavnej formy. Brať sa vo vzťahu príliš vážne a neustále sa urážať nie je riešením. Zbytočne si budete vytvárať problémy s následnými hádkami, ktorým môžete predísť.

Čas spolu, čas od seba

Na začiatku vzťahov chceme s novým partnerom tráviť pomaly dvadsaťštyri hodín denne a nepohnúť sa od neho ani na krok. Časom však obaja pochopia, že tráviť spolu čas nonstop nie je najsprávnejším riešením. Preto pre dlhodobý vzťah je zdravé, aby ste milovali čas strávený spolu, využívali ho aktívne, ale na druhej strane vedeli ho tráviť aj každý sám. Či už s vlastnými kamarátmi, alebo len tak, robením aktivít. Po chvíľach strávených od seba si budete mať aj o čosi viac povedať.

Nuda vzťahy zabíja. Preto aktivita s partnerom vyrieši mnohé problémy a udrží vzťah zaujímavý. Výlety, cestovanie, hry, kultúra, prechádzky, cvičenie, netradičné aktivity. Na výber máte neskutočné množstvo možností, ako vzťah ozvláštniť, tak ho nenechajte upadať do zabudnutia.

Liekom na dlhodobú lásku je aj komunikácia vo vzťahu. Ak sa dvaja nedokážu porozprávať ako dospelí ľudia, prísť na spoločný kompromis a neustále sa iba hádajú a obviňujú, v spoločnom vzťahu dlho nevydržia.

Foto: pixabay.com