Už od malička mal každý človek povinné návštevy u lekára. Nie je to len rozmar, ktorý sa musí opakovať kvôli povinnosti. Návšteva lekára sa u mnohých ľudí stala obávanou zo strachu, že doktor v ich organizme nájde citlivé miesto, o ktoré by sa museli začať lepšie starať. Je to nepohodlné a preto sa tomu väčšina bránia. Dieťaťu pravidelné kontroly zabezpečuje rodina, avšak čím je človek starší začína sa rozhodovať sám. V ranej dospelosti mnoho ľudí lekárov úplne ignoruje. Môže to byť tým, že nemajú vážnejšie zdravotné problémy, ale môže sa stať, že majú na všeobecných lekárov zlé spomienky. Nie všade sa totiž nachádza skutočný odborník, aj napriek tomu, že má titul. Veríme však, že na neodborného doktora väčšina ľudí nenatrafila, a ani nenatrafí.

Človek sa od určitého veku musí rozhodovať sám za seba a preto musí vedieť, že má v zdravotnej starostlivosti na výber. Pokiaľ nie ste spokojní so svojim všeobecným lekárom pre dospelých, máte možnosť ho vymeniť bez toho, aby ste to niekomu museli zdôvodňovať. Pokiaľ vám nevyhovuje, že aj na banálny zdravotný problém dostanete tonu predpísaných chemických liekov, môžete si zvoliť iný spôsob liečby. Chemické lieky totiž často nepomáhajú uzdraveniu, ale len pomáhajú potlačiť príznaky a celkový zdravotný problém. Po určitom čase užívania dokonca prestávajú mať účinok, pretože si organizmus na túto chémiu zvykne. Pokiaľ ste otvorení novým veciam, skúste hľadať cestu pomocou alternatívnych liečivých postupov. Medzi takéto postupy radíme napríklad homeopatiu, a elektronické cigarety.

Čo je to homeopatia
Je to liečenie pomocou prírodných zdrojov. Je veľmi jemná a šetrná k ľudskému telu aj duši, a pritom účinná. V tomto spôsobe liečby veľkú úlohu zohráva psychika a duchovno. Aj preto sa stáva terčom výsmechu, pretože vývojári liekov neberú na psychiku človeka ohľad, vysielajú negatívne komentáre, a ľudia im to doslova „žerú“.

Homeopat je vyškolený liečiteľ, ktorý sa počas liečby dostáva do duše pacienta, spoznáva ho a vďaka tomu vie určiť, čo mu pomôže. Príznaky, ktoré väčšina lekárov potláčajú liekmi sú homeopatom skúmané, diagnostikované, a na základe toho liečené. Je to prakticky liečba na mieru, pretože liek bude vytvorený len pre vás a len pre vaše užitie na vyliečenie konkrétneho problému.

Elektronická cigareta
Tabak sa po „zamerikanizovaní“ indiánskeho územia začal šíriť do celého sveta. Cigarety sú najčastejším z neho vyrábaným produktom. Prostredníctvom elektronickej cigarety sa do ľudského organizmu dostávajú látky, ktoré pri pravidelnom užívaní môžu spôsobiť množstvo chorôb, často smrteľných. V dnešnej dobe je veľmi obľúbená náhrada klasických cigariet, a to sú práve elektronické. Pomáhajú fajčiarom odvyknúť si od nikotínu a zlepšiť svoje zdravie. Je to veľmi efektívna metóda, ktorá je vo veľkej väčšine prípadov úspešná.

Foto na titulke: SXC.hu, autor: tinpalace

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!