Na to, aby sme priestor vhodne zladili a zaplnili prázdno, potrebujeme správny výber svietidla. Je dôležitou súčasťou zariadenia, presne tak, ako všetko ostatné, čo nám v miestnosti vytvára pocit útulnosti. Vybrať vhodný luster nie je až tak celkom jednoduché. Vždy treba mať na pamäti výšku stropu, veľkosť izby, ale aj jej štýl zariadenia. Nebudeme predsa do modernej miestnosti voliť lustre s historickým nádychom. Tak teda, aké sú najvhodnejšie, do akej výšky ich vešať a ako si vlastne správne vybrať?

Centrálne svietidlo a jeho vhodné umiestnenie
Ak ideme kupovať luster, v prvom rade si musíme uvedomiť do akej izby ho zavesíme. Je totiž veľmi dôležité, aby spolu s ďalším zariadením interiéru pôsobil esteticky. Do miestnosti s menšími rozmermi volíme menšie, do izieb s vyšším stropom, vzdušných s veľkým priestorom môžeme pokojne zavesiť svietidlá väčších rozmerov. Umiestňujeme ich do optimálnej výšky, tak, aby nebránili vo voľnom pohybe. Často sa ako pomôcka používa výška dverí. To znamená nižšie položené svietidlo je neprípustné.

Výber samotného tvaru lustra záleží na nás. Či pôjde o klasický design alebo zariadime miestnosť moderne, je na našej slobodnej voľbe. Nezabúdajme ale na jeden dôležitý faktor, ktorý ma spĺňať. Lustre sú centrálne svietidlá, ktoré majú dostatočne osvetľovať celý priestor. Je preto potrebné, aby okrem estetickej funkcie spĺňali aj tú praktickú. Dnešný trh ponúka množstvo typov klasických i moderných tvarov s využitím rozličných materiálov. Zatiaľ čo v minulosti sa ich tvar orientoval iba na využitie klasických žiaroviek, dnešná ponuka je rozšírená o vhodné skombinovanie nových svetelných zdrojov, s modernými designérskymi prvkami so širokým využitím.

Ak teda chcete zariaďovať byt, dom, izbu alebo iba zmodernizovať to, čo sa vám už zdá byť zastarané, nezabúdajte na to, že lustre tvoria významnú časť miestnosti. Pri vstupe do nej tvoria dominantnú časť, ktorá upúta každého návštevníka, preto by ste ich výberu a vhodnému umiestneniu mali venovať dostatok času. Nekupujete ich predsa každý deň, majú slúžiť, ako po estetickej tak aj po praktickej stránke niekoľko rokov.

Ak si nie ste isté, či sa svietidlo, ktoré ste si vybrali hodí do vami zvoleného interiéru, pokojne môžete požiadať o radu odborníka. Skúsení bytoví designéri vám poradia a usmernia vás, aký luster je vyhovujúci pre vami zvolenú miestnosť a ako ho vhodne umiestniť tak, aby spĺňal základné podmienky a zároveň prispel k pocitu harmónie v samotnej izbe.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!