Zima je čarovným ročným obdobím. A keď nás matka príroda obdaruje bielym potešením, je to takmer dokonalé. Zima je stvorená pre realizovanie zimných športov. Jedným z fascinujúcich športov patriacich k zime je lyžovanie. A my máme to šťastie, že žijeme v krajine, ktorá disponuje dostatočným množstvom lyžiarskych stredísk a tým pádom sú lyžiarske pobyty veľmi obľúbené.

Ak milujete lyžiarske pobyty a pravidelne sa ich zúčastňujete, viete, že sú spojené s rôznymi atrakciami a hlavne zľavami v lyžiarskych strediskách.

Čakajú na vás skvelé zjazdovky s rôznou úrovňou náročnosti, nočné lyžovanie, bežecké trate a ski-servisy. Samozrejmosťou sú lyžiarske školy pre dospelých aj deti. Šport je veľmi namáhavý a energiu vám pomôžu doplniť reštaurácie a bufety ponúkajúce fúru chutného jedla a horúcich nápojov.

Medzi vyhľadávané lyžiarske strediská patrí Jasná v Nízkych Tatrách. Charakterizuje ju 35 kilometrov zjazdoviek, takže milovníci lyžovania a zimných športov si naozaj prídu na svoje. V Kremnických horách sa majestátne vypína zimné stredisko Skalka pri Kremnici s trinástimi zjazdovkami s rôznymi stupňami náročnosti. V pohorí Javorníky leží lyžiarske centrum Čertov. Patrí k menším lyžiarskym centrám a tvorí ho päť zjazdoviek. 12,5 kilometra od známeho slovenského mesta Martin sa nachádza stredisko Snowland Valčianska dolina, ktoré je preslávené hlavne ako stredisko vhodné pre rodinnú lyžovačku. Dnešné deti sú generáciou, ktorá trávi stále viac času za počítačom a dokážu hodiny stráviť surfovaním po internete. Nedovoľte, aby vaše deti vyrastali bez rozvíjajúceho sa vzťahu ku športu. Vezmite ich na skvelý lyžiarsky pobyt.

Slovenskí lyžiari i zahraniční priaznivci zimných radovánok majú k dispozícii širokú škálu stredísk po celom Slovensku. Počet zahraničných turistov stále narastá, aj to hovorí o tom, že kvalita poskytovaných služieb na Slovensku sa neustále zlepšuje.

Po dni strávenom na lyžiarskom svahu si ubolené telo zaslúži oddych. Súčasťou lyžiarskych pobytov sú rozsiahle wellness procedúry. Svaly zregeneruje čokoládová masáž či vzpružujúci zábal. Príjemným oddychom sú bylinkové či vonné kúpele a vírivky. Ak ste závislí na športe a pohybe, vybičujte sa vo fitnescentre alebo si choďte zaplávať. Kompenzáciou chladného počasia je pobyt v saune, ktorý vám pomôže zbaviť telo nepotrebných a škodlivých látok.

Večer môžete tráviť v kruhu priateľov na diskotéke či večierku. A ak vám je stále málo, oddajte sa čaru nočného lyžovania.