Maďarská republika je krajinou, ktorá oplýva bohatstvom minerálnych termálnych prameňov. Kúpeľné mestá sa pýšia vzácnou tekutinou, ktorá je ich súčasťou stáročia a využívajú ju od dôb minulých. Iné pramene vytryskli z útrob zeme viac menej náhodou. To však nič nemení na tom, že liečivé vody sa úspešne používajú na liečbu rôznych chorôb. Nájdete tu všetky liečebné procedúry a rozsiahle wellness služby poskytované na nadštandardnej a profesionálnej úrovni.

Hotely a penzióny sa špecializujú na liečebné, relaxačné, redukčné, víkendové, seniorské či skrášľovacie pobyty. Možnosti sú takmer neobmedzené. Na vás zostáva jediná voľba, vybrať si to správne kúpeľné mesto. Do úvahy treba vziať predovšetkým váš zdravotný stav, pretože špecifikácia kúpeľov je rôzna. V rozhodovaní vám pomôže naša stránka venovaná kúpeľným mestám našich južných susedov. Preto neváhajte a začítajte sa do článkov venovaných jednotlivých kúpeľom a kúpeľným mestám v Maďarsku.

Hneď niekoľkými kúpeľmi sa môže popýšiť hlavné mesto Maďarska, Budapešť. Navštívte Széchenyiho liečebné a termálne kúpele alebo kúpele Lukács.

Blízko rakúskych hraníc sa majestátne rozprestiera kúpeľný komplex Bükfürdo. Práve tieto kúpele patria medzi „náhodne objavené“ a zaraďujú sa k najmladším maďarským kúpeľom. Sú vybudované na základe najmodernejších technológií a svojimi službami presvedčia aj tých najnáročnejších.

Mesto Hajdúszoboszló sa rozprestiera vo Veľkej maďarskej nížine. História kúpeľného mesta je spojená s menom geológa Ferenca Pávaia Vajnu. V roku 1925 pri hľadaní ropy vytryskli zo zeme z hĺbky 1090 metrov liečivé pramene s teplotou takmer 73 stupňov Celzia a využívajú sa dodnes.

Najväčšie jazero s teplou vodou v Európe sa nachádza v meste Hevíz a nesie rovnaké meno. Známe je nielen liečivou vodou, ale aj bahnom.

Severovýchod krajiny je známy kúpeľným mestom Mezökovesd a svetoznámymi kúpeľmi Zsóry, ktoré sa nachádzajú v príjemnom prostredí.

Liečivé horúce pramene, ktoré boli objavené náhodne v roku 1962 pri ropných vrtoch s teplotou 19 stupňov Celzia patria k mestu Zalakaros. Vďaka nim sa kúpeľné mesto stalo malou mekkou kúpeľníctva v Maďarsku a vyhľadáva ho čoraz viac turistov z Európy.

V kraji Veszprém, necelých 110 kilometrov od hlavného mesta Budapešť, neďaleko polostrova Tihany leží kúpeľné mestečko Balatonfüred. Mestečko je známe liečivými prameňmi. Zmienky o liečivých vodách sa datujú do konca 18. storočia.

Všetky kúpele v Maďarsku sú z hľadiska vybavenia na popredných priečkach európskeho rebríčka. V krajine sa nachádza 35 liečebných kúpeľov špičkovej úrovne. Situované sú v prekrásnom prostredí krajiny Maďarsko, ktorá je z väčšej časti pokrytá rovinami. Preto ak zvažujete ako alternatívu dovolenky kúpele, nemohli ste si vybrať lepšie ako niektoré z kúpeľných maďarských metropol.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!