Pamätáte si začiatok vášho vzťahu, kedy ste sa snažili s partnerom jeden druhého čo najviac očariť a ukázať si navzájom tie najsvetlejšie stránky? Nejde o to, že by ste sa pretvarovali alebo, nedajbože, klamali nového partnera, ale predsa len chcete na neho zapôsobiť a získať si ho. Ako čas plynie a vy ste vo vzťahu s jedným človekom niekoľko mesiacov, ba až rokov, tak táto bublina opadne a vám už prestane záležať na tom, aby ste partnera zaujali niečím novým, ukázali mu svoju náklonnosť. Začíname to všetko brať ako samozrejmosť a neuvedomujeme si, že tomu druhému môže niečo chýbať. Dávajte dôraz na maličkosti vo vzťahu.

Nejde o dary

Ak hovoríme o maličkostiach vo vzťahu, tak nemáme na mysli práve drahé dary alebo hocičo, čo stojí peniaze. Vo vzťahu by o peniaze vôbec nemalo ísť. A ak sú peniaze medzi vami a vašim partnerom naozaj dôležité, potom by ste sa mali zamyslieť, či je medzi vami všetko v poriadku. Pod maličkosťami myslíme raňajky vo dvojici, pripravený obed na druhý deň do práce s milým odkazom na lepší deň, masáž bez toho, aby si ju partner musel pýtať a v neposlednom rade sú to komplimenty, ktoré ako žena, tak aj muž potrebuje. A vážime si ich omnoho viac od našich partnerov, ako od niekoho cudzieho.

Spoločný čas

Maličkosti, ktoré vo vzťahu potešia, sú spoločne strávené chvíle. Chodievajte spolu pravidelne do kina, vyjdite si len tak na kávu do útulnej kaviarne, choďte na večernú prechádzku, dajte si večer spolu pohár vína a rozprávajte sa. To všetko utuží váš vzťah a nedovolí mu upadať ani po dlhom čase, ktorý ste spolu ako pár.

Počúvať toho druhého, rozvíjať konverzáciu a robiť medzi sebou kompromisy. To sú všetko maličkosti, ktoré možno nevnímame v danom momente, no pomáhajú vyvarovať sa hádkam, nezrovnalostiam a nedorozumeniu s vašim partnerom. Nájdite si ten čas a povedzte mu, ako vám na ňom záleží, čo máte na ňom radi a že ste šťastná, že ho máte. Určite sa tomu poteší, že aj po dlho strávenom čase spolu si uvedomujete jeho hodnotu.

Foto: pixabay.com