Proces hnojenia je pri pestovaní rastlín nevyhnutným. Samotná pôda neobsahuje dostatočné množstvo živín, ktoré rastlina pre svoj správny rast potrebuje. Pri hnojení je dôležitý najmä vhodný výber produktu s obsahom prospešných látok pre rastliny. Odborníci sa dnes zhodujú, že najvhodnejším typom hnojenia je organické hnojivo, ktoré nie je agresívne a na pôdu nepôsobí nepriaznivými vplyvmi. Neznižuje pH pôdy a nepodieľa sa na zmenách v jej prirodzených vlastnostiach.

Na Slovensku sa v oblasti výroby hnojív podaril naozajstný husársky kúsok. Laboratórnymi skúškami, ale aj praktickým účinkom sa potvrdilo, že 100% organické hnojivo z vyzretého ovčieho trusu vyrobené u nás je tým najlepším organickým hnojivom na svete. Obsahuje správny pomer najdôležitejších anorganických zlúčenín dusíka, fosforu a draslíka, dôležité stopové prvky a humínové kyseliny, ktoré okrem podpory samotného rastu zlepšujú vlastnosti pôdy. Aj napriek hlavnej výrobnej surovine – ovčiemu trusu – hnojivo nezapácha, neobsahuje žiadne nečistoty a choroboplodné zárodky. Tie boli odstránené dlhodobým procesom zrenia bez použitia akýchkoľvek syntetických látok.

Organické ovčie hnojivo má všestranné využitie. Používať sa môže nielen na hnojenie rastlín na záhonoch, ale aj ako zdroj výživných látok pre rastliny pestované v kvetináčoch v interiéri. Jeho špeciálna forma v podobe účinných tyčiniek výrazným spôsobom uľahčuje jeho aplikáciu. Hnojivo jednoducho zapichnete do substrátu v črepníku, kde je rastlinka zasadená a po interakcii s vodou nastane proces postupného uvoľňovania látok stimulujúcich rast a výživu rastliny. Rastlina tak neustále dostáva ten správny pomer živín potrebný k jej bezproblémovému rastu. Vďaka hnojivu z ovčieho trusu sa budete môcť pýšiť silnými a nádherne vyzerajúcimi  rastlinami.