babyAby si dieťa už od útleho veku osvojilo základy správnej životosprávy a pohyb preňho neznamenal prekážku v trávení voľného času, potrebuje niekoho, kto mu vypracuje efektívny harmonogram dňa. Neľakajte sa, nie je vôbec potrebné, aby ste platili dietológa a fitness poradcov, ste zodpovednou mamou, ktorá si v živote preskákala už cez nejednu prekážku. Viesť svoje dieťa k láske k športu a do desiatového vrecúška mu pribaliť pestrú, plnohodnotnú stravu by malo byť pre mamu samozrejmosťou, no štatistiky opäť nepopustia!

Zo dňa na deň pribúda počet obéznych detí, obviňujeme tvorcov sociálnych sietí a počítačových hier, že priťahujú pozornosť detí len na svoju stranu, sťažujeme sa na školské jedálne, že sa v nich varí málo, nezdravo a tučne, karháme vychovávateľov, ktorí si s deťmi v družine len vystrihávajú a lepia nepodstatné čačky. Predtým, ako svoju rodičovskú povinnosť opäť zvalíme na plecia iným kultúrno-vzdelávacím inštitúciám, priznajte sa, čo pre zdravie a vitalitu svojich detí práve teraz robíte!

Nesprávne detské návyky = nezodpovední rodičia?

Prečo by malo vaše dieťa trpieť obezitou a v období, keď bude treba s rovesníkmi riešiť za sídliskom iné, pubertálne starosti, svoj voľný čas strávi v ambulancii u dietológa? A pritom je všetko také jednoduché, len my ľudia máme vo zvyku si všetko zbytočne komplikovať.

Ak si s dieťaťom nesadnete k stolu a nebudete si spoločne vychutnávať cereálie s mliekom, dieťa v ich zázračnú silu nikdy neuverí. Tvrdíte deťom, že sladké nápoje a sušienky do ich jedálnička nepatria? Sme radi, že poctivé mamičky si práve teraz neotvárajú ďalší balíček bonbónov, ale obhrýzajú čerstvo nastrúhanú kapustu.

Je nesmierne ľahké povedať z pohodlia vyhriateho gauča malému predškolákovi, aby sa šiel zabaviť s deťmi na ihrisko, no čo tak vstať a spoločne sa vybrať na mestskú plaváreň? Ani švihadlo nikomu ešte neublížilo, zopár preskokov zvládne aj mama, aj otec, aj najmladší člen rodiny.

Využite jesenné prázdniny na rodinné potulky prírodou, nielenže rozhýbete svoje zlenivené končatiny, ale aj spomalený metabolizmus a smogom napadnuté dýchacie ústrojenstvo. Pohyb a zdravá strava výrazne ovplyvnia aj emocionálny vývin dieťaťa. Ak si osvojí zdraviu prospešné praktiky, v dospelosti bude ľahšie zvládať stresové situácie a depresiu zaženie výlučne liečivou prírodou. Zdravie dieťaťa je len vo vašich rukách, milé mamičky!

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!