Mastná pleť je v súčasnosti najrozšírenejším typom pleti, nielen u mladých, ale aj u starších žien, v ktorých organizmoch prebiehajú neustále zložité, hormonálne procesy. Mastná pleť je pravdepodobne výsledkom hormonálnych zmien a dedičných génov. Žiadny výskum doposiaľ nepreukázal spojitosť medzi mastnou pleťou a stravovacími návykmi. Mýty, že čokoláda a vo všeobecnosti, priveľa prijatého cukru denne, spôsobuje akné, lesk pleti, sú iba nepravdami. Istá spojitosť tu však existuje – platí, že dostatok čerstvých potravín, najmä ovocia a zeleniny priaznivo ovplyvňuje stav pleti. Dôvodom je vláknina, ktorá udržiava pružnosť, elasticitu tkanív pokožky a zanecháva pokožku sviežu. Pitný režim, založený na vypití aspoň 8. pohárov čistej vody, pôsobí na pokožku tiež priaznivo. Voda pokožke dodáva nielen potrebnú vlahu, ale aj krásu, zvnútra ju „prečisťuje“ od škodlivín, vyplavuje jedovaté látky.

Čistá pleť bez lesku aj v lete?

Mať krásnu, čistú pleť bez akné a lesku, nie je takým zložitým cieľom, ako by sa mohlo zdať. Správna starostlivosť robí zázraky! Čistenie pleti sírovým mydlom, tonizácia ružovou vodou alebo pleťovou vodou s alkoholom a následne stiahnutie rozšírených pórov maskou, aspoň 3x do týždňa, sú zárukami úspechu. Sírové mydlo môžete nahradiť účinným kawar mydlom, ktoré je vyrobené z morskej soli. Keďže mastná pleť je prirodzene hydratovaná, nepotrebuje žiadne krémy. Špeciálnym druhom mastnej pleti je aknózna pleť, ktorá patrí do rúk dermatovenerológom. Mastná, aknózna pleť neznáša make-up; vyberte si len výrobky, ktoré sú nekomedónne, čiže ich používaním sa vám na pleti nevytvoria komedóny, upchaté čierne bodky, uhry. Niektoré výskumy poukazujú na to, že práve slnečné lúče môžu priaznivo ovplyvniť stav akné, preto je práve pre aknóznu pleť vhodný pobyt na slnku. Ale pozor! Keďže práve slnečné lúče vyvolávajú produkciu potu, ktorý môže upchať póry, pred opaľovaním si vyčistite pleť hĺbkovo a použite špeciálny opaľovací krém na tvár, určený presne pre váš typ pleti.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!