Žiadne zdravotné problémy by sme nemali podceňovať, o to menej, pokiaľ sa jedná o chrbát, ktorý nás podopiera celý život. Pokiaľ máte problémy s chrbticou a trápi vás bolesť chrbta, tak je pre vás špeciálna zdravotná matrac nevyhnutnosťou.

Zdravotné ortopedické matrace

Keď vás hnevá chrbát

Boľavý chrbát potrebuje behom spánku kvalitný odpočinok, preto by vaše matrac do postele mala byť ortopedická, čiže mať vlastnosti, ktoré vášmu chrbtu poskytnú dostatočnú oporu, ale aj pohodlie.

Certifikovaný matrac Materasso NEROLI therapy priaznivo pôsobí pri alergiách, bolestiach hlavy, bolestiach krížov, nadmernom potení aj reume. Zdroj: www.materasso.sk

Chcite certifikát

Pre výber správneho zdravotného matracu by mali vaše kroky smerovať k autorizovanému predajcovi, s ktorým následne preberiete vaše trápanie. Profesionálny predajca by mal byť schopný vám poradiť. Nenechajte sa však zlákať príliš nízkou cenou matracu a ukolísať len tvrdením, že sa skutočne jedná o zdravotnú matrac. Skutočný zdravotný matrac totiž nie je len matracom, ale zároveň aj zdravotnou pomôckou a musí mať platný certifikát. Pokiaľ vám predajca nepredloží certifikáciu, tak sa jedná o obyčajnú matrac, u ktorej neboli žiadna priaznivé účinky na zdravie preukázané.

Luxusný certifikovaný matrac Materasso VISCOGREEN Lux je vhodný pre alergikov, pre ľudí, ktorých trápi bolesť chrbta, ale tiež pre tých, ktorí majú pri spánku večne studené nohy. Zdroj: www.materasso.sk

Slovenské zdravotné matrace od firmy Materasso

Zárukou kvalitného zdravotného matracu sú napríklad tie od firmy Materasso. Matrace majú všetky potrebné certifikácie a pre problémy s chrbtom môžeme plne odporučiť napríklad modely NEROLI therapy alebo VISCOGREEN Lux. Viac informácié o týchto zdravotných matracoch aj o ďalších modeloch matrací nájdete na webových stránkach firmy Materasso.