Je úplne jedno, kde v Miláne nakoniec zložíte svoje tašky, aj tak sa vždy každý z vás rozhodne najmenej pre jednu z týchto troch vecí: futbal, nákupy, umenie. Pokiaľ je dostatok peňazí a času, prečo nevyskúšať všetko, čo toto univerzálne mesto ponúka.

Základné pamiatky

Hneď po vkročení do metropoly vaše oči upúta nádhera Piazza del Duomo. Námestie, ktoré vzniklo v čase skorej gotiky stále dýcha históriou. Aj preto sa stalo obľúbenou zastávkou turistov. Dominantou obrovského námestia je katedrála II Duomo di Milano, ktorej zjaveniu ani nebudete veriť. Pokiaľ si ju teraz pozriete na obrázku, až dovtedy kým ju nezočíte naozaj, nebudete veriť že je naozaj skutočná. Neuveriteľná precíznosť celej tejto ohromnej stavby dýcha až rozprávkovou fantáziou. Tento panenský biely palác vo svojom vnútri ukrýva najväčšiu zbierku mramorových sôch na svete.

Nech sa na námestí otočíte akýmkoľvek smerom, vždy natrafíte na historický skvost, ktorý má v sebe podmaňujúci pôvab. Stavby vznikali v 19. storočí, avšak aj napriek svojej sile a mohutnosti mnohé tu a tam podľahli zubu času. To však napravujú šikovní reštaurátori. Ďalšia príjemná pamiatka je jazdecká socha Vittorio Emanuele II. – bol to prvý kráľ, ktorému sa podarilo zjednotiť Taliansko. Námestie ďalej odhaľuje aj palác, ktorý bol v minulosti sídlom kráľa – Palazzo Reale di Milano. A to sme stále na námestí. Omnoho viac krás vás čaká v hlbinách mesta.

Pokračovanie túlania

Pokiaľ plánujete v meste naplniť svoj žalúdok niekde mimo svojho ubytovania tak vedzte, že bez väčšieho kapitálu to nepôjde. Miláno je totiž stredobodom pozornosti množstva celebrít – či už filmových, hudobných, alebo módnych. Tomu sa prispôsobili aj cenové ponuky. Jednoducho však môžete zahnať hlad po umení – Leonardova Posledná večera nikdy nevychladne. Nájdete ju na stene kostola Santa Maria delle Grazie.

Po meste sa odporúča pohybovať MHD-čkou. K dispozícii je metro, autobusy, ale aj taxíky. Pre módne vyžitie zamierte na Via Montenapoleone. Budete zakopávať o sídla svetoznámych značiek, ktoré diktujú trendy už niekoľko desiatok rokov. Pri nákupoch nebudete vedieť, kde začať. Odporúča sa však šatník dopĺňať v čase výpredajov. Ale to nám samozrejme nemusí nikto vysvetľovať.

Jesť sa musí

A preto si nájdite pekné, teplé a cenovo dostupné miestečko, kde zložíte všetky svoje plné nákupné tašky a trochu si odfúknete. Na tanier si dajte určite naložiť špagety, ktoré vám nikde inde nebudú chutiť tak, ako tu. Pre mlsné jazýčky je v ponuke múčnik Panettone. Je to niečo medzi chlebom a bábovkou s prímesou sladkých a voňavých korenín. Večer môžete zakončiť v mene svojej drahej polovičky – fandením na futbale. Pokiaľ futbalu neholdujete, zájdite si na kávu a opäť na lahodné Panettone, ktoré si zaručene obľúbite.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Jiuguang Wang – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!