Láska. Pocit, ktorý môžeme len ťažko nahradiť. Pocit, ktorý túži cítiť každý. Pocit, kedy sa nám rozbúcha srdce a my ani nevieme prečo.

Ľúbime od prvej chvíle. Našu mamu, otca, súrodencov, starých rodičov. To je láska, ktorá zostane po celý život. Príde nevedomky a zostane navždy.

Od chvíle kedy nás prvýkrát zazrie, nepochybne, každá mama miluje. Ona nás, my ju. Dáva nám všetku lásku, stará sa o nás a zniesla by nám aj posledné z neba. V prvom rade práve ony zažívajú radosť z našich prvotín. Prvé slová, kroky, všetky úspechy. Trénujú s nami to, čo nám nie vždy ide. Trávia s nami hodiny pri detských hrách. Dávajú na nás pozor keď chorí ležíme v teplotách a potrebujeme starostlivosť. Prežívajú s nami každý jeden dôležitý moment v živote.

Prídu začiatky v novom kolektíve, ktoré matky znášajú najviac emotívne. Škôlka, škola, krúžky a nové priateľstvá. Vtedy zisťujeme, že čas môžeme tráviť aj v inej spoločnosti, ako v tej rodinnej. Zabáva sa nám skvelo, no rozhodne, vždy prídu nespokojné momenty, kedy vieme, že tam doma na nás čaká ona. Mama spolu s teplou večerou a láskou, ktorá nás zahreje viac než ktorýkoľvek horúci nápoj.

Po prvých večeroch nad domácimi úlohami, po úspechoch, či neúspechoch v škole, po prvých detských priateľstvách príde prvá láska. Pre väčšinu tá detská, ktorá nemá potenciál vydržať navždy. Prejde niekoľko rokov a príde tá ďalšia, veľkácka. Od nej už mnohí očakávame viac, milujeme viac a dávame viac. Mnohokrát vydrží navždy, mnohokrát je len etapou nášho života. No pri každých radostiach či sklamaniach tu bude ona. Mama.

V tom mladšom veku si ani neuvedomujeme, čo za poklad máme. Príde nám otravné písať a hovoriť jej všetko. Príde nám zbytočné tráviť s ňou čas, ktorý by sme mohli tráviť s priateľmi. No po čase, keď vyspejeme zistíme, že tu nebude navždy. Zistíme, že jej rady boli vždy tie najlepšie. A áno, že ako sa vraví, mama mala vždy pravdu. No vtedy sa často stáva, že tu, medzi nami už neraz nie je na dlho. Niektorí majú to šťastie, niektorí nie.

Preto MILUJTE NAPLNO. Dávajte najavo to, čo cítite. Ďakujte za každú spoločnú chvíľku, každý okamih, každú radu. Pretože nikto na tomto svete nie je večne.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!