Nie každý má od prírody nadelenú krásnu, štíhlu postavu. Genetika nepopustí! Ak spadáte do kategórie – konfekčná veľkosť číslo 38, ste typ priemernej ženy, avšak s ideálnou (minimálne pre mužov) postavou. Ak máte zopár kíl navyše, a nosíte oblečenie vo veľkosti 40 a vyššie, s ľútosťou vám oznamujem, že v Taliansku by ste boli považovaná už za moletku. Na Slovensku, je norma štíhlosti resp. nadváhy o niečo miernejšia.

Moletka je žena s veľkosťou od 42 – 62. V USA, by ste mohli nazrieť do oddelenia – móda pre moletky, až keby vaša konfekčná veľkosť presiahla veľkosť 44. Vráťme sa však na Slovensko – viete, ako nájsť „zoštíhľujúce“ oblečenie v slovenských obchodoch? Viete, ako si správne skombinovať kúsky oblečenia, tak, aby zakryli nedostatky a vyzdvihli prednosti postavy?

4 tipy, ako vyzerať štíhlejšie:

  1. Tmavé farby zoštíhľujú! Základné pravidlo pre optické zoštíhlenie znie: noste oblečenie tmavej farby! Svetlé tóny, pastelové odtiene či klasická biela rozširujú celú postavu a zvýrazňujú tukové vankúšiky. Celkový outfit v jednej farbe robí tiež zázraky!
  2. S farbou opatrne! Tmavé farby, najmä čierna sú síce ideálnymi pre efekt zoštíhlenia, ale neznamená to, že na to, aby ste dobre vyzerali, musíte svetlé odtiene kategoricky odmietať. S farbami buďte opatrná; pár kilogramov šibnutím čarovného prútika zmizne pod kvetinovou blúzkou či farebným tričkom s výrazným vzorom, potlačou.
  3. Sukňa so strihom do „A“ a nohavice bez vreciek! Každá móda pre moletky ponúka bacuľkám trendy sukňu do „A“ zvýrazňujúcu pás a zakrývajúcu širšie stehná a zadok. Ďalším neodmysliteľným odevom sú nohavice; tu platí, vybrať si nohavice bez zadných vreciek, ktoré rozširujú zadok a takisto vyhýbať sa rúrkovým nohaviciam.
  4. Aj moletky môžu byť zvodné! To, že máte nadváhu, ešte neznamená, že nemôže pôsobiť atraktívne. Kúpte si tmavú sukňu s rozparkom na strane, oblečte si čierne pančuchy, pokojne aj v výrazným vzorom, obujte si dlhšie čierne čižmy a bude z vás zvodná kráska! Zvoľte k tomu top v strihu do „V“, ktorý opticky predĺži krk a tak zoštíhli vrchnú časť tela.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!