Teplo, slnko, jar. Tá už sa síce prehupla do svojej druhej, stále krásnej polovice, no je viac ako pravdepodobné, že väčšina z vás si jarné upratovanie a skrášľovanie svojho bytu či domu stále odkladá na neskôr. Nie je sa čo čudovať, veď je jasné, že jarná únava sa vám nevyhýba, no je najvyšší čas donútiť sa pracovať aj mimo svojho zamestnania!

Širokú možnosť skrášľovania, premiestňovania, dotvárania a upratovania máte v tom prípade, že bývate v rodinnom dome. Pravdaže, nevýhody prichádzajú práve s posledným spomínaným, a to upratovaním, no na druhej strane máte veľký záber možností pre rozvoj osobnej kreativity, tvorenia a budovania príjemného domáceho prostredia, v ktorom sa budete cítiť nielen príjemne, ale vás bude nabíjať aj pozitívnou energiou.

Ak bývate v paneláku, je jasné, že vaše možnosti sú v skrášľovaní značne obmedzené, keďže nemáte žiadne vlastné prírodné okolie, no interiér môže tiež vyzerať ako z moderného bytového katalógu a to len vaším pričinením.

Neklaďte medze predstavám

S predpokladom, že už máte jarné upratovanie za sebou, môžete začať s revolúciou v príbytku. V prvom rade by ste mali mať vo vnútorných priestoroch dostatok kvetov, no tie by nemali chýbať ani na parapetách okien i balkóna. Už z vonka tak bude čarovný pohľad na vaše bohatstvo.

Obľúbenou dekoráciou do izieb sú u žien v dnešnej dobe nálepky. Nie obyčajné nálepky, ale nástenné! Tie sa dajú kúpiť buď v drogériách, alebo na internetových špecializovaných obchodoch. Aplikácia je naozaj jednoduchá. Celú nálepku len priložíte k miestu na stene, kde chcete modernú dekoráciu nalepiť a už len snímete preč fóliu a dielo je na svete. Že vám ho budú kamarátky závidieť, o tom niet žiadnych pochýb!

Nalaďte sa ďalšími dekoráciami na leto, ktoré sa závratnou rýchlosťou blíži a príde skôr ako sa nazdáte. Ozdobte si poličky i steny fotografiami z letných dovoleniek, ktoré sú plné slnka a energie. Dodajú vám dobrú náladu a pri pohľade na ne sa budete tešiť na relax a pokojné chvíle, strávené počas tohtoročnej letnej dovolenky.

Ak patríte k tým šťastnejším, čo vlastnia a bývajú v dome, ktorý je navyše obkolesený záhradkou a príjemným prostredím, máte vyhraté! Môžete sa tak poriadne vybúriť nielen vnútri, ale aj v exteriéri a urobiť ho tak reprezentatívnym.

Zasadené nízke kvety, trefne naaranžované ozdobné kamene, kvalitne zastrihnuté stromčeky a v najlepšom prípade moderné jazierko s pár sladkovodnými rybami. Čím viac by ste sa ešte mohli blysnúť pred susedmi alebo svojimi známymi? Azda by okrem toho mohli pomôcť záhradné dekorácie, ktoré však nemôžu pôsobiť ako klišé alebo gýč, takže zas a znova obohrávané „Menej je niekedy viac!“ Jeden či dvaja malý trpaslíkovia neuškodia, no čo tak pridať trochu kreativity?

Skúste sa odlíšiť, neoživovať záhradku niečím stereotypným! Výber záhradných doplnkov je široký a teda si určite nájdete to pravé orechové do vašeho kútika. Dobrým tipom by mohli byť nočné lampy alebo klasická lavička v staromódnom, až historickom anglickom štýle! Budete mať bezpochyby najviac trendy upravené okolie domu na celej ulici. Čo ulici! Rovno celej dediny alebo obce!

Foto: Pixmac.sk, autor: Sergiobanks

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!