melonsAk započujeme väčšie či menšie reči o melóne, predstavíme si horúce leto s priestrannou slnečnou terasou, kde si vychutnávame sladký pôžitok z chrumkavého a osviežujúceho melóna. Aj keď sa o ňom vedú zvláštne dišputy, či sa jeho pôvod nachádza v zeleninovej alebo ovocnej ríši, nezlomnou pravdou aj tak zostáva skutočnosť, že je neskutočne sladký, šťavnatý a zdraviu i kráse prospešný. Nemal by teda chýbať v jedálničku žiadnej úspešnej a krásnej dámy. Melón robí zázraky s naším tráviacim traktom, srdcovo-cievnym systémom, ale aj s pleťou. Keďže obsahuje viac vody než hocktorá minerálka, zaženie aj ten najväčší smäd, dokonale hydratuje suchú pleť a nezabúda ani na výživu pre naše telo. Melón je jednoducho úžasný!

Melón je nielen úžasný a vitamínmi nabitý, ale viaceré z nás ho milujú aj pre jeho nenahraditeľnú sladkú chuť. Kombinácia sladkej príchuti a zdraviu prospešných látok v jednej a tej istej plodine je výzvou pre všetky závislé na cukrovinkách, ktoré pritom nepodceňujú význam zdravého životného štýlu. Ak ani vám nie je „sladké zdravie“ ukradnuté, červený melón je na pultoch v supermarketoch po celý rok!

Okrem toho, že melón uhasí smäd, dokáže vaše telo obohatiť o vitamíny skupiny A, B a C. Obsahuje antioxidanty, ktoré sa so žiadnym voľným radikálom v tele nemaznajú, minimalizuje sa teda riziko narušenia bunkových stien. Napomáha eliminovať ťažkosti s dýchacím ústrojenstvom, bojuje proti astme, ale aj artritíde. Má protirakovinové a protizápalové účinky, chráni naše telo pred infarktom a mŕtvicou. Dámy rozhodne najviac ocenia jeho pozitívne účinky na pleť pred škodlivým slnečným žiarením a močopudné vlastnosti, ktoré prispievajú k očisťujúcim účinkom.

Konzumácia červeného melóna sa odporúča pri problémoch s tráviacim traktom, obličkami či vysokým krvným tlakom. Hoci telu kúsok melónu nedodá priveľa energie, náš organizmus obohatí o draslík, vápnik, mangán, ale aj železo. Napomáha tehotným ženám pri problémoch so zadržiavaním vody, posilňuje imunitu a regeneruje našu unavenú pleť. Slovom, taký úžasný je červený melón!

Foto: pixmac.sk, Colin Campbell – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!