Myslíte si, že si vás na svahu nikto nevšíma? Omyl! Stále sa nájde pár takých, čo sa viac zaujímajú o kritizovanie druhých ako o zážitok z lyžovania. Zadovážte si preto oblečenie, v ktorom vám nebude príjemne iba na svahu, ale aj počas celej zimy.

Teplučko pod zimnou bundou

Asi netreba prízvukovať, aké dôležité je v zime nosiť termooblečenie. Pokiaľ navyše ešte aj športujete, je vítaná aj jeho funkčnosť, ktorá sa stará o to, aby ste neprechladli a aby ste sa cítili v maximálnej tepelnej pohode. Nestačí vám teda iba kvalitná športová bunda v modernom strihu, začať treba detailmi, ako sú kvalitná spodná bielizeň, termotričká, návleky alebo ponožky. Dámske i pánske zimné bundy lákajú elasticitou, čo je ideálne, pokiaľ v nich plánujete lyžovať. Nemusíte sa predsa cítiť ako nemotorný panáčik. Je vhodné, ak je bunda opatrená reflexnými prvkami, ktoré zvýšia vašu viditeľnosť v zhoršených svetelných podmienkach. Zipsy na zimných bundách charakterizuje špičková kvalita, sú trvanlivé a neprepúšťajú chladný vzduch. Pri cyklistike i lyžovaní máte vďaka značkovým bundám zabezpečený odvod potu a zároveň tepelnú izoláciu. Keďže sa v zime často stretávame s prehánkami, dobré zimné oblečenie určite charakterizuje aj vodoodolnosť.

Nohavice pre slobodu pohybu

Čo určite v zime vonku nenosiť? Jednoznačne tepláky, nech sú akokoľvek hrubé. Ako na turistiku, tak i na lyže sa treba teplo a pohodlne obliecť, preto si spomedzi nohavíc vyberáme také, čo nepremokajú, udržiavajú teplo a navyše nám nebránia v pohybe. Ak chcete mať ešte väčšiu istotu, že svoje nohavice len tak ľahko nestratíte, poistite sa modelmi s praktickými trakmi. Už nikdy viac sa nemusíte zdržiavať dvíhaním padajúcich nohavíc, miesto toho si naplno užijete svah a vysokohorské slnko. Nezabudnite na pokrývku hlavy, rukavice a okuliare na lyžovanie, aby ste si nepoškodili zrak.

Foto: pixabay.com