Ešte stále ste sa nerozhodli, kam budú viesť vaše dovolenkové kroky? Máte už najvyšší čas, veď obdobie letných prázdnin sa už pomaly, ale isto premieľa do svojej polovice a vy by ste už teda mali mať jasno, kam sa vyberiete, pretože ubytovania sa vypredávajú rýchlosťou blesku a určite nechcete skončiť v izbe najnižšej kategórie alebo, naopak, v hoteli, ktorého cena vám spôsobí peňažnú krízu na nasledujúce mesiace. Začali ste už aspoň miesto svojho letného oddychu hľadať?

Že nie? Ak ste ochotný vymeniť tropické podnebie, šum mora a rozpálený piesok za ohromujúcu a dych berúcu prírodu, horský vzduch a historické pamiatky, potom je domáca dovolenka pre vás ako stvorená. Nemusíte vybavovať žiadne doklady, potvrdenia a poistenia navyše, budete vo svojom prirodzenom prostredí, problémy s dorozumievaním sú vylúčené a navyše spoznáte ďalší kus nášho nádherného Slovenska. Ste za?

Oravská krása

Severná oblasť Slovenska si vás nepochybne získa svojou rozmanitosťou, každý si príde na svoje a zažijete dovolenku plnú zábavy, prírody, dobrého jedla a luxusu. Prvým krokom, ktorý je dôležité urobiť, je nájsť si vhodné, cenovo prijateľné a kvalitou pre vás vyhovujúce ubytovanie na Orave. Mnoho rodín tu vo svojich rodinných domoch ponúka izby na prenájom, no ponuka je široká aj čo sa týka víkendových chát či obyčajných penziónov. Ak patríte k tým, čo sa dovolenke nechcú variť, upratovať a potrebujú luxus, hotelov na Orave je ako maku. Stačí si už len vybrať ten správny pre seba a dovolenka v súkromí na Orave sa stane nezabudnuteľnou.

Orava je pre letnú dovolenku výhodná pre svoju polohu a okolie. Spomenutá poloha je priaznivá pre blízkosť poľských hraníc, a teda môžete počas dovolenky vyraziť na výlet napríklad do Krakowa, bývalého hlavného poľského mesta. Ak vás neláka cesta za hranice domova, nezúfajte, aj na Orave máte mnoho zaujímavých miest, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. Určite väčšinu času počas letnej dovolenky na Orave strávite pri Oravskej priehrade, kde môžete zažiť plavbu loďou alebo si prenajať motorový čln.

Oravská priehrada (priemerná hĺbka: 15 m, maximálna hĺbka pri priehradnom múre: 38 m)

Určite by ste nemali zabudnúť na minimálne poldňový výlet na Oravský hrad, kde budete mať možnosť nazrieť do historického zrkadla, ktoré vám “zabezpečí” neskonalú krásu po celý zbytok vášho života. Pravdivosť tejto legendy musíte overiť jedine návštevou známeho hradu, kde sa pravidelne konajú svadby vysnívané mnohými mladými dievčatami.

Neďaleko od Oravy si môžete vyraziť na dobrodružný výlet do Veľkej Rače, ktorá je v období zimy lyžiarskym strediskom, no v letných mesiacoch sa mení na centrum adrenalínových športov a zábavných atrakcií. Nechýba dlhá bobová dráha, trampolíny či lanová dráha, kde je potrebné prebojovať sa nielen cez laná, ale problémy vám spôsobia aj náročné pneumatiky. Nepochybne tu strávite zábavný deň, na ktorý budete spomínať so svalovicou a smiechom.

Foto na titulke: Wikipedia.org, autori – Jozef Kotulič, Wojsyl

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!