Na svete existuje množstvo diét, špeciálnych stravovacích návykov, upravené zoštíhľujúce programy ako aj množstvo cvikov, ktoré vedú k chudnutiu a zlepšeniu postavy. Nie všetky však splnia to, čo sľubujú, ich účinok pôsobí na každú ženu individuálne. Napriek tomu mnohé dámy, ktoré sú odhodlané bojovať za krajšiu a atraktívnejšiu postavu prechádzajú často drastickými metódami, pritom si neuvedomujú, že takýmto spôsobom škodia svojmu zdraviu a navyše vôbec nezhodia prebytočné kilá. Aj pri dodržiavaní diéty je potrebná disciplína a trpezlivosť a neočakávať výsledky v priebehu niekoľkých dní. To si však mnohé neuvedomujú a tak robia jednu chybu za druhou, pričom želaný výsledok sa aj tak nedostaví. Čomu by sa vlastne všetky dámy a dievčatá, ktoré túžia po atraktívnom vzhľade mali vyhýbať?

Nepravidelnou stravou určite nepomôžete svojmu zovňajšku. Ak ju budete vynechávať alebo dokonca držať hladovku, pri najbližšom jedení skonzumujete toľko, že stratená váha sa vám automaticky vráti. Je potrebné jesť menej, ale často. Neprejedávať sa, ale dopriať si v malých množstvách to, na čo máte chuť. Nájdite si priestor pre ovocie, zeleninu, ale nezabúdajte ani na mäso či čokoládu. Aj pri chudnutí by ste mali pamätať na výživu, ktorú telo potrebuje, inak by ste mohli skolabovať alebo spôsobiť telu šok.

Neverte všetkému, čo sa píše a čo je prezentované v médiách. Mnohí výrobcovia rozličných liekov proti chudnutiu, tvorcovia diét a špeciálnych prípravkov sa tešia z naivity žien, ktoré pod vidinou rýchleho a zaručeného úspechu s radosťou siahnu po všetkom čo sa im práve ponúka. Pritom manipulátorom ide iba o dosiahnutie čo najvyšších ziskov a absolútne im nezáleží na fyzickom, ale aj psychickom zdraví jedinca.

Tuk je pri chudnutí potrebný, ale ak sa všade naokolo rozpráva o potrebe výrazne eliminovať až vynechať jeho prísun, väčšina žien siaha po potravinách s 0 percentným tukom. K nim patria mnohé jogurty, odtučnené mlieka a podobne. Preto si nemýľte pojmy znížiť prísun s vynechaním a určite na tuk pri chudnutí nezabúdajte. Bez neho sa očakávaných výsledkov určite nedočkáte.

Najväčšou chybou však ostáva úplné vynechanie jedla. Okrem zaručeného ničenia si zdravia dochádza k mnohým nepríjemným prejavom ako je slabosť, točenie hlavy či zatmenie pred očami čo vedie k ďalším zdravotným problémom. Niekedy ženská tvrdohlavosť docieli taký zlý zdravotný stav, že jej na chudnutí už celkom prestane záležať. Takto sa to určite nepodarí a budete mať z toho iba zbytočnú traumu. Radšej sa usilujte k zmysluplným a overeným diétam pridávať aj kúsok športu. To vám pomôže zhodiť nielen samotné kilá, ale zlepší vám to náladu a dodá potrebnú energiu do ďalších vašich aktivít.

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!