Prírodná kozmetikaMáte citlivú pokožku, alergie či iné kožné problémy? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ich môžu spôsobovať kozmetické prípravky, ktoré používate? Syntetické látky obsiahnuté v bežnej kozmetike sú pre telo cudzorodé a často aj napriek testovaniam nie sú známe ich skutočné účinky pri kontakte s kožou. Každý z nás reaguje na tieto podnety inak, pričom tí menej šťastní si môžu kozmetikou narobiť veľké problémy. Nájdite ich riešenie v návrate do minulosti a siahnite rovnako ako naši predkovia po prírodných zdrojoch.

Kozmetika z byliniek vás nikdy nesklame

Bylinky v sebe vždy ukrývali bohatú liečivú silu. Už naši dávni predkovia objavili ich jedinečné využitie, ktoré sa bez zníženia efektu liečby zachovalo až do dnes. Zatiaľ čo na lieky či liečivú kozmetiku si pôvodcovia ochorení časom navyknú a vytvorí sa na ne rezistencia, bylinky ani po tisícročiach nesklamú. Majú naozaj všestranné využitie, a preto sa dajú použiť aj ako súčasť pre telo zdravej a prirodzenej kozmetiky. Napríklad harmanček má významné účinky pri boji so zápalom a pri hojení rán. Pokožku upokojuje, zjemňuje, pričom napríklad harmančekový kúpeľ môže zapôsobiť aj na naše vnútorné orgány. Zmierni horúčku či opuchy, podporí potenie a celkový imunitný systém. Prírodná kozmetika dovoľuje aj použitie liečivého  konope, ktoré zvláčni a uvoľní pokožku a odstráni bolesť stuhnutých svalov či boľavých kĺbov.

Granátové jablko – zdroj mladosti

Biokozmetika využíva aj silu exotických ovocných plodov a ich blahodárne účinky na kožu. Za zmienku stojí najmä granátové jablko, ktoré obsahuje vysoký podiel antioxidantov. Tie sa podieľajú na regenerácii kože, jej omladzovaní a zjemňovaní. Prírodná kozmetika s granátovým jablkom je preto vhodná aj ako účinná zbraň proti vráskam či na ošetrenie dekoltu. Kozmetické produkty s obsahom granátového jablka, ale aj iných druhov plodov či bylín, vám ponúka aj webstránka zdravysvet.sk. Dozviete sa však na nej aj zaujímavé informácie o zdraví, zdravom životnom štýle či nájdete poradňu, v ktorej môžete nájsť odpoveď aj na vašu otázku týkajúcu sa zdravia.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!