Každý z nás má svoje problémy, no ich riešenie nemusí byť vždy až tak celkom jednoduché. Záleží to samozrejme aj od toho, kto a ako nám s nimi dokáže pomôcť. Muži to majú v tomto smere trochu náročnejšie, o čom ste sa už neraz určite presvedčili. Ale práve vy môžete byť dnes tou osobou, ktorá ich urobí šťastnejšími. Prezradíme vám, ako.

Čo by nemala robiť žena, ktorá chce pomôcť svojmu mužovi

Podľa WHO až 150 miliónov mužov na svete trpí erektilnou dysfunkciou. Ide o nepríjemné problémy s erekciou, ktoré sa však dajú veľmi úspešne riešiť a dokonca aj liečiť. Samozrejme, že dôležité je, aby o nich niekto vedel. To znamená, že najprv sa uistite, že nemusíte dramatizovať a že niečo nie je v poriadku s vaším mužom.

„Termín“ erektilná dysfunkcia, ktorý lekári zvyčajne nahrádzajú vulgárne „impotenciou“, má jasnú definíciu. Ide o neschopnosť dosiahnuť erekciu alebo úplný pohlavný styk počas troch po sebe nasledujúcich mesiacov bez ohľadu na vek človeka. Ak je človek potom už zúfalý, neváha vyhľadať Cialis a podobné podporné prostriedky, ktoré problém v daný moment vyriešia.

Často je však táto dysfunkcia len príznakom, somatických a psychogénnych problémov konkrétneho človeka.  Stres, nezhody v rodine, trauma alebo choroba môžu byť dôvodom, prečo človek v určitej dobe života alebo z času na čas nemôže dosiahnuť erekciu. Ak táto podmienka trvá viac ako tri mesiace, mala by sa považovať za dysfunkciu. V takom prípade sa neodporúča byť samozvaným lekárom a riešiť to len po svojom. Rovnako tak sa neodporúča robiť tieto nasledovné chyby.

Nerobte zbytočnú paniku

Erektilná dysfunkcia je liečiteľná vo väčšine prípadov, ale niekedy to trvá, než si vyberiete ideálny spôsob liečby alebo koncentrácie liekov. Neprepadajte však hneď panike, ak niekoľko hodín po návšteve u lekára nie je muž, ktorého ste sa vo vašej veľkej manželskej posteli rozhodli prekvapiť, ako divoké zviera. Občas si to vyžaduje určitý čas.

Neodkladajte pohlavný styk

Naopak ani nečinnosť nie je ideálne riešenie. Škodí sexuálnemu zdraviu a nakoniec aj vyhýbanie sa dôvernému kontaktu zo strachu pred sklamaním je tá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť. Ak to hneď nefunguje podľa vašich predstáv, čas liečby môžete využiť na spoznávanie a skúšanie nových vecí, ktoré v konečnom dôsledku váš intímny život len obohatia.

Nezabudnite, že to nie je to len o sexe

Ak sa snažíte muža podporiť v tom, aby svoje problémy riešil s odborníkom, nemusí to byť hneď dôvod nedostatočného uspokojenia. Veď z lekárskeho hľadiska je tento problém erektilnej dysfunkcie charakterizovaný aj ako vážny problém cievneho systému človeka a signálom, že infarkt, mŕtvica alebo iné závažné ochorenie si už hľadá svoju novú obeť. Niekedy pomôže aj zdôraznenie faktu, že vám záleží na zdraví toho druhého. Je jedna z ďalších ciest, ako môžete svojmu partnerovi pri spozorovaných príznakoch pomôcť. Chce to len čas a pevnú vôľu, uvidíte, že to pomôže.

Foto: pixabay.com