Pixmac000083983455V živote sa snažíme toho mnoho dokázať. Chceme cestovať, chceme dosahovať výsledky v športe, chceme zarábať vysoké sumy peňazí, posúvať sa po kariérnom rebríčku čoraz vyššie, nebyť vo finančnej núdzi či zlepšovať sa osobnostne. Všetky ciele a sny, ktoré si stanovujeme a ktoré sa snažíme dosahovať, si žiadajú čas. Bohužiaľ, často nehovoríme o pár hodinách či niekoľkých dňoch, ale o celých týždňoch, dlhých mesiacoch, ba niekedy až rokoch. Záleží od toho, na čom pracujete, kde sa chcete posunúť, kam dostať.

Nech je to čokoľvek, mali by ste sa bez akýchkoľvek ružových okuliarí pozrieť na svoju situáciu reálne a zhodnotiť, čo musíte pre dosiahnutie danej veci urobiť. Nie je možné, aby ste sa posudzovali s privretými očami. Musíte byť na seba prísny a tvrdý. Nič nedosiahnete, ak vás bude musieť tlačiť okolie. Prekonávajte svoje hranice, zatnite zuby, vyjdite zo svojej komfortnej zóny, pretože len tak sa vám podarí byť lepší ako ostatní.

Zoberte si napríklad prácu. V lepších firmách, ktoré si svojich zamestnancov vážia a oceňujú ich prácu, sa vám vyplatí podávať ten najlepší výkon, aký len môžte. Počkajú si na vás odmeny, rôzne ocenenia, benefity či dokonca až povýšenie na lepšiu pozíciu. Bez tvrdej práce a disciplíny však môžete na všetky výhody zabudnúť. Mali by ste byť vždy minimálne o krok dopredu pred ostatnými, využívajte svoj voľný čas na zdokonaľovanie seba samého.

Dôležité je ale mať a, hlavne, nestrácať motiváciu. Jedine tá vás bude hnať dopredu a nútiť byť lepší ako všetci naokolo. Sebavedomí ľudia dosahujú svoje sny. Nie vždy ľahko a bez prekážok, no naučia sa, ako ich prekonávať a nájsť inú cestu v prípade, že prvá nevychádza podľa plánov. Zapamätajte si jedno: nie je dôležité, koľkokrát spadnete, ale koľkokrát sa dokážete znovu postaviť na nohy. Nevzdávajte sa, robte všetko s plným nasadením a výsledky k vám prídu, ani nebudete vedieť ako!

Foto: pixmac.sk, kaylenelise – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!