Pixmac000079715773Leto sa blíži, teploty pomaly, ale isto začínajú stúpať a my tak čoraz viac budeme zhadzovať kusy oblečenia. Úprimne a bez ospravedlnení, počas zimy sa na viacerých nejaké to kilečko nalepilo, ale nevešajte hlavu. Stále je čas na sebe zapracovať a zbaviť sa toho, čo sa vám na sebe nepáči. A možno sa len chcete cítiť lepšie a očistiť svoj organizmus od všetkého odpadu, ktorý do seba dávate. Sladké nápoje, cukor, múka. Pridajte si na svoj jedálniček smoothies, zdravé a chutné nápoje!

Smoothie je nápoj, ktorý primárne obsahuje rozmixované ovocie alebo zeleninu. Je výbornou náhradou jedla, keďže vás poriadne zasýti. Výhodou je, že aj napriek tomu, že nevlastníte doma mixér, môžete si tieto výživné nápoje dopriať. Už v každom lepšom nákupnom centre nájdete stánky, kde vám rozmixujú všetko, na čo len máte chuť. Tieto nápoje sú základom raw, a teda surovej stravy.

Ak chcete mať smoothie napríklad na raňajky alebo desiatu, poriadne si ho vylepšite tak, aby obsahovalo všetky potrebné zložky stravy. Skúste smoothie z hrste baby špenátu, pár mrazených jahôd, polovice banánu a jednej dávky raw proteínu (bez pridaného cukru, ochutenia). Podľa vlastného uváženia pridajte buď obyčajné, sójové, alebo mandľové mlieko alebo pokojne aj čistú vodu. Zmixujte všetko spolu a pri preliatí do pohára pridajte chia energetické semiačka. Bomba na ráno je hotová. Pripravte sa na krásnu zelenú farbu.

Ak vám bude zeleninová chuť špenátu prekážať (keď si správne nastavíte pomer s ovocím, ani ho neucítite), potom si zvoľte čisto ovocné smoothie. Pre lepšiu konzistenciu vždy pridajte pár kúskov mrazeného ovocia alebo niekoľko kociek ľadu. Ovocné kombinácie si hľadajte skúšaním. Špeciálnou prísadou môže byť pár mandlí alebo lyžička arašidového masla. Jeden takýto ovocný nápoj doobeda je však viac než dosť, vzhľadom na fruktózu, ovocný cukor.

Foto: pixmac.sk, Damien Pollet – flickr