Mnohí z nás sa nechali zlákať celoročnými pneumatikami, pretože nám vďaka nim odpadne starosť s každoročným prezúvaním gúm. Celoročné pneumatiky majú jednoznačne svoje výhody, ale existuje aj ich temná stránka.

Sledujte testy pneumatík

Pre celoročné pneumatiky sa najčastejšie rozhodujeme, ak žijeme v regióne bez menej výrazných zmien počasia. Zvládnu jazdu na akomkoľvek druhu vozovky, a teda na nej môže byť blato alebo sneh či v lete kaluže vody. Keď si nasadíte na auto celoročné gumy, určite postrehnete, že je rozdiel jazdiť v zime na zimných a na celoročných, no napriek tomu je to stále bezpečné a aj samotní výrobcovia sa usilujú o maximum komfortu a bezpečia pri jazde. Ak si chcete byť naozaj istí, že kupujete kvalitné celoročné pneumatiky, radšej sa o tom ešte presvedčte na základe nezávislých testov pneumatík, sledujúcich ich vlastnosti a správanie na suchej ceste alebo na  vozovke pokrytej snehom či ľadom. Kvalitné celoročné pneumatiky svetových značiek zoženiete aj na stránkach Pneueshop.sk. Vyznačujú sa dobrou priľnavosťou na vozovku v zime aj v lete, nízkou hlučnosťou a primeranou spotrebou paliva. Pokiaľ ste typy, čo sa neradi zdržiavajú prezúvaním gúm, v tomto vám výrobcovia vychádzajú v ústrety.

Celoročné pneu do každého počasia

Testovanie celoročných pneumatík síce dokazuje, že jazda s nimi môže byť bezpečná, avšak stále majú aj svoje nevýhody. Napríklad sa vyznačujú menšou priľnavosťou na povrch vozovky, keď vonku mrzne, a vodičov často odrádza aj horšia kvalita záberu na zľadovatenej ceste. Keď si však uvedomíme, že posledné roky je počasie naozaj nevyspytateľné, spoliehať sa na to, že v našom regióne sneh nenapadne, je riskantné. Práve preto je nutné vyberať si overené značky celoročných pneumatík, ktoré zabezpečia krátku brzdnú dráhu na akejkoľvek vozovke, hoci aj na úkor hlučnosti. Medzi ne sa zaraďujú napríklad značky Vredestein, Goodyear alebo Hankook, ktoré nájdete aj v ponuke predajne Pneueshop.sk.