Nechajte sa zlákať výletom na neobyčajné miesto, ktoré síce nie je často turisticky vyhľadávanou destináciou, no napriek tomu sa pýši svojou atraktivitou a pozoruhodnosťou. Pridajte sa k tým, ktorí objavili nepoznané a zažite aj vy pocit absolútneho oddychu. Vráťte sa do minulosti, ktorá vám ukáže vtedajší spôsob života šľachty a prežite rozprávkové chvíle na čarovnom zámku Miramare.

Zámok sa nachádza v severovýchodnej časti Talianska, na skalnatom pobreží zátoky Grignano v Jadranskom mori asi 7 kilometrov severozápadne od prístavného mesta Terst. Kaštieľ nechal v rokoch 1856 – 1860 postaviť rakúsky arcivojvoda Ferdinand Maximilián z rodu Habsburgovcov, brat cisára Františka Jozefa I. a jeho manželka Charlotta belgická. K zámku si pristavali aj obrovskú záhradu s množstvom kvetinových záhonov a fontán. Verejnosť mala do tejto záhrady prístup iba jedenkrát do roka, inak bola pre miestne obyvateľstvo a ostatných neprístupná. Záhradu, resp. dnešný park navrhol sám Maximilián, v ktorom sa nachádza ďalší menší zámok nazývaný Castelletto.

Dnes slúži kaštieľ ako štátne múzeum. Na jeho prízemí sa nachádzajú miestnosti so zachovaným pôvodným interiérom. Ten je vybavený originálnym mobiliárom z 19. storočia, ako aj ďalšími predmetmi a ozdobami, ktoré sa tu nachádzali v časoch jeho pôvodných majiteľov. Môžete tu teda zhliadnuť spálňu arcivojvodu a jeho manželky Charlotty, jedáleň, pracovňu, knižnicu a tiež ďalšie miestnosti z tohto obdobia.

Expozícia umiestnená na poschodí vám ukáže život generála Amedea savojského vojvodu Aosty, ktorý tu taktiež žil v časoch pred druhou svetovou vojnou (1932-1937). Ak ste milovníkom maliarskeho umenia, nevynechajte návštevu jednej z miestností, v ktorej sa nachádzajú obrazy slávneho Cesareho Dell’Acqua. Ten vo svojich dielach priblížil život Ferdinanda Maximiliána, prostredníctvom ktorých sa môžete presunúť do obdobia 19. storočia.

K zámku patrí aj rozsiahly park, v ktorom môžete oddychovať a prežívať nezabudnuteľné chvíle romantiky talianskeho pobrežia. S plochou 22 hektárov vám ponúkne niekoľko možností ako pookriať na duši v príjemnom prírodnom prostredí. Vytvárajú ho rozličné tropické druhy stromov a rastlín, ale aj ostatné exotické rastlinstvo z Mexika, Ázie a Ameriky. Takisto lesné porasty charakterizujú cédre z Libanonu a jedle či smreky zo Španielska.

Tak čo, inšpirovali sme vás? Tak sa začnite zamýšľať nad takouto netradičnou, romantickou dovolenkou, ktorú môžete na jar, či v lete alebo aj na jeseň absolvovať. V týchto ročných obdobiach je totiž zámok Miramare najzaujímavejší.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!