Jar je vo svojej záverečnej fáze, leto sa na nás chystá v plnej kráse, dovolenky sú už rozdelené. Máte už vybranú tú svoju? Ak nie, je tu jeden horúci tip pre vás, ktorého sa nemusíte báť, aj keď je zo všetkých strán prezentované inak. Grécko si vás získa aj v čase vnútorných štrajkov, ktoré sa vás nemusia ani dotknúť!

Pre tých, ktorí v krajine poobedňajších siest, mačiek a krásnej prírody ešte neboli, je najvyšší čas to zmeniť. Jednou možnosťou je vybrať si dovolenku na gréckej pevnine. Obľúbenou a vyhľadávanou destináciou je okolie „troch prstov“ či Chalkidík a Parálie. Siahlodlhé pláže, čisté more, rušné mestečká s nočným životom si vás okamžite získajú.

Nádherný výlet, ktorý by ste si nemali nechať ujsť je cesta ku takzvaným meteoritom, na vrcholkoch ktorých sú postavené mníšske kláštory. Tie sú ešte aj v dnešnej dobe plne využívané a niektoré sú dokonca prístupné aj verejnosti a vy tak budete mať možnosť nahliadnuť na posvätné miesta. Tieto kláštory sú rozdelené na čisto mužské a čisto ženské, cesta ku nim vám dá zabrať, nadmorská výška je totižto vcelku vysoká, takže aj spálite nejaké tie kalórie. Cestou vám bude robiť spoločnosť neskutočné množstvo dotieravých mačiek, ktoré sa neoplatí kŕmiť, ak len sa ich chcete zbaviť a dojsť úspešne až k cieľu. Históriu je tu cítiť na každom kroku a aspoň na chvíľu sa stanete jej súčasťou.

Ak sa predsa len bojíte momentálnej kritickej situácie na pevnine v Grécku, tak si pre váš osobný dobrý pocit vyberte niektorý z ostrovov, ktoré nie sú až v takej veľkej miere dotknuté finančnou nepriazňou. Väčšina z nich má aj vlastné letisko, čiže sa na pevninu nemusíte ani dostať a nebudete musieť ani zvládnuť cestu trajektom, samozrejme len v prípade, že necestujete autobusom. Vtedy sa trajektu a gréckej pevnine nevyhnete.

Zaujímavým ostrovom Grécka je nepochybne Zakynthos. Nie je príliš veľký, no ak porovnávame dovolenkový život, tak je obrovskou konkurenciou aj k svojim omnoho väčším ostrovným bratom. Jeho hlavnou dominantou je však v každom prípade známy historický vrak lode, no aj možnosť zhliadnutia jedinečných korytnačiek, ktoré inde nemáte možnosť vidieť, a to Careta careta. Za jeden deň môžete loďou oboplávať celý ostrov, kochať sa jaskyňami, útesmi a nedotknutými plážami.

O poznanie väčším ostrovom je Kréta, ktorá láka nielen historickými pamiatkami, ale aj štyrmi obrovskými akvaparkmi, kde si neprídu na svoje len deti, ale vybláznia sa v prvom rade starší. Na Kréte, no nielen tam, na vás budú z každej strany hľadieť temperamentní a krásni domáci i turisti a bol by hriech sa nenechať pozvať na osviežujúci drink či kávu. Mesto si vás získa skrytými tavernami, útulnými reštauráciami, no ukáže vám aj tradičné grécke tance a zábavu v plnej paráde.

Na výber máte pravdaže aj ďalšie ostrovy. Za zmienku stojí ostrov Lesbos, kde možno práve vy prídete na inšpiráciu, podľa ktorej písala svoje básne známa starogrécka poetka Sapfó. Lákavý je aj Cyprus, ktorý napriek svojmu národnostnému rozdeleniu vie očariť turistov historickými dominantmi a krásnou prírodou. Ak ešte stále nie ste presvedčení, možno vás zaujmú turisticky známe ostrovy ako Kos, Korfu, Thasos alebo Skiathos, o ktorých ste možno počuli už od vašich známych a máte ich zčasti overené.

S dovolenkou v Grécku budete bezpochyby tak spokojní, že spoznávanie iných jeho častí si naplánujete hneď po príchode domov.

Foto: Pixmac.sk, autor: Elisa Triolo

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!