Aj vy už sa tešíte na leto, dovolenku a vami vybranú exotickú destináciu? Ani sa vám nedivím, kto by nechcel ležať na pláži alebo pri bazéne, v teple a s nejakým dobrým drinkom vždy po ruke. Má to však jedno ale. Sú medzi nami aj takí, ktorí musia pred samotnou dovolenkou zvládnuť ešte jednu náročnú vec a to je cesta lietadlom.

Lietanie je nočnou morou pre mnohých. Strach, nervozita, stres to je len krátky výpis pocitov mnohých turistov, keď majú nastúpiť na palubu. Neexistuje zaručený recept, ako sa strachu z lietania zbaviť, existuje však niekoľko účinných tipov, ktoré vám môžu pomôcť.

Začnime najskôr prípravou na let. Hlavne sa musíte zbaviť všetkých ostatných stresov. Zbaľte si veci, prekontrolujte si či máte všetko, pas alebo občiansky podľa cieľovej destinácie, letenky. Ďalšia rada je snažiť sa na to buď nemyslieť a rozptýliť sa inými zábavkami napr. pozeraním televízora (katastrofické filmy o leteckých haváriách neodporúčam), čítajte si alebo hocičo iné pričom na blížiaci sa let nemusíte myslieť. Ak táto taktika nefunguje a napriek všetkému sa myšlienky na lietanie neviete zbaviť, potom odporúčam, študovať štatisticky bezpečnosti leteckej dopravy. Zistite si aké mizivé percento lietadiel má pri lete problémy alebo len rozmýšľajte o tom, koľko letov za celý život absolvujú športovci, manažéri alebo svetoznámi herci.

Na palube platí v zásade to isté. Snažte sa myslieť na niečo iné. Venujete sa jedeniu, pitiu, hraniu hier, krížovke. Pri každej turbulencii si uvedomte, že to je len prirodzená súčasť letu podobná tomu, ako keď idete po slovenských cestách, ktoré nadhadzujú rozhodne viac ako priemerné turbulencie.

Lietanie je podľa štatistík oveľa bezpečnejší spôsob dopravy ako automobilová alebo autobusová doprava. Strach spočíva predovšetkým z toho, že ľuďom chýba zem pod nohami a tiež akási možnosť nehodu zvrátiť. Či už strhnúť volant, uhnúť sa alebo iný podobný manéver.

Určite neodporúčam sa lietania, pekných dovoleniek a zážitkov vzdať len kvôli strachu z lietania. Treba sa prekonať, lebo to stojí za to.

Ponuka lacných leteniek do stoviek destinácií.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!