Postoj verejnosti k pohlavným orgánom a k ich funkciám je dnes nejednoznačný. Väčšinou liberálny, ale málokedy sa táto téma stane dôvodom pre spoločenskú konverzáciu.

Aj v medicíne sú problémy s pohlavnými orgánmi považované za menej noblesné než ťažkosti so srdcom či s kĺbmi. Keď už sa o nich hovorí, tak často s určitým stupňom nadhľadu a s úsmevom. Nič proti tomu, ale ak má váš partner problémy s pohlavnými orgánmi a potrebuje radu, ako zväčšiť penis, do smiechu mu asi nie je. Vzťah je o spoločných chvíľach, príjemných aj tých menej, ak sa mu budete snažiť pomôcť aj v tomto smere, určite to ocení.

Je to bežné ochorenie

O takom infarkte myokardu hovoria ľudia úplne bez problémov, a to nielen u lekára, o svojich sexuálnych problémoch nie. Hlavnou príčinou oboch problémov môže byť kombinácia ochorenia ciev, poruchy metabolizmu a premeny tukov, cholesterolu a hormonálne poruchy, ktoré sa stretnú u jedného človeka naraz. Rovnako tak vysoký tlak, obezita, cukrovka, stres a jeho psychické následky pôsobia výrazne negatívne na sexuálne funkcie u mužov aj u žien. Potreba zväčšenia penisu môže byť zapríčinená aj nedostatočne zdravým krvným obehom. Cievy v tele sa nevhodnou stravou znehodnocujú, a potom sa stáva, že niektoré funkcie tela sú obmedzené.

Nepodceňujte ani jeden detail

Ochorenie a sexuálne poruchy sa môžu týkať bez rozdielu mladších aj starších ľudí. Spoločným menovateľom však stále zostáva fakt, že len veľmi malé percento sa odhodlá pre návštevu lekára včas. Sexuálne zdravie je ale súčasťou celkového zdravia, preto sa naozaj nie je za čo hanbiť. Pred svojim lekárom nemá ani váš partner dôvod na ostych, každý človek má svoje starosti a lekár je jedným z nich. Pokojne si spolu s mužom vyberte termín na prehliadku. Pri akejkoľvek kontrole si obaja neváhajte v prípade potreby vyzliecť šaty a určite sa spoločne dopracujete k rozumnému riešeniu. Zdravie vášho partnera, ale aj to vaše je naozaj dôležité, preto nepodceňujte ani jeden detail, ktorý by vás neskôr mohol ohroziť.

Foto: pixabay.com