Blížili sa manželove narodeniny a Ja som premýšľala, čo by mu tento rok urobilo najväčšiu radosť. Už roky mu na každé narodeniny kupujem to isté. Tenisové loptičky v dóze a permanentku do tunajšieho tenisového centra. Tento rok však bude mať „okrúhliny“ a Ja by som mu chcela vymyslieť niečo netradičné. Problém je v tom, že jeho koníčky a záľuby sú diametrálne odlišné od tých mojich. Vyznať sa v tých jeho a trafiť sa do osobitého vkusu, ktorý môj manžel určite má, je niekedy ťažké.

Pri oblečení si musím dávať pozor, aby boli farebné odtiene výlučne vo farbe modrej alebo červenej. V žiadnom prípade mu nemôžem kúpiť napríklad košeľu vo farbe sivej. To ju môžem rovno vyhodiť do koša. Alebo taký parfém. Ak to nie je jeho roky používaná obľúbená značka, tak mi ešte skôr ako ho ovonia oznámi, že sa mu nepáči. Minule som mu pod vianočný stromček kúpila knihu o slávnom tenistovi. Tešila som sa, akú mu to urobí radosť, keď si ju rozbalí, lebo viem, že je vášnivý tenista. A viete čo mi povedal? Kniha je zaujímavá, ale Ja ju mám v elektronickej forme ako e-book v anglickom jazyku, tak ju môžeš niekomu darovať. Tak je to s chlapmi. Vyvolať u nich nadšenie a prekvapiť ich nejakým netradičným darčekom nie je veru ľahké. My ženy sme v tom úplne iné. Urobiť nám radosť je podľa mňa oveľa jednoduchšie. Len to by naše polovičky museli vnímať aj naše potreby, nielen tie svoje.

gitaraJe jasné, že každý, či už žena alebo muž si darček pre seba vie vybrať najlepšie sám. Ja som si nedávno jeden parádny vybrala. Hľadala som nejaký výnimočný šperk na oslavu manželových narodenín. Taký, čo by mi ladil k sviatočnému outfitu. Do oka mi padli šperky od Friedrich Lederwaren. No kto by neodolal? Tak so si urobila radosť aj Ja. Ako som tak prechádzala internetové obchody a hľadala inšpiráciu na manželov darček, narazila som na hudobné nástroje, konkrétne syntetizátory. Uvedomila som si, že môj manžel kedysi hrával na rôzne hudobné nástroje. V pamäti som sa vracala k nášmu prvému rande, na ktoré si priniesol gitaru a zahral a zaspieval mi jednu z najromantickejších piesní akú som poznala. Hudobný darček, to je ono ! Viac som už inšpiráciu nehľadala. Vyhľadala som si v jednom e-shope gitary a vybrala tú najlepšiu. V deň jeho narodenín som s napätím očakávala jeho reakciu na môj darček. A konečne som sa po dlhom čase dočkala, že môj manžel bol nielen milo prekvapený, ale dokonca mi nadšený na novej gitare zahral tú istú pieseň, ktorú mi hral na našom prvom rande, takmer pred dvadsiatimi rokmi….

Foto: pixmac.sk, Grégory Tonon – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!