Patríte k milovníkom filmov a neviete si predstaviť večer bez kvalitného príbehu, skvelých výkonov zaujímavých hercov a zaujímavej idey, ktorá vás prinúti zamyslieť sa alebo vám dokonca zmení pohľad na svet či určité veci? Práve také filmy by ste si mali vyberať. Také, ktoré na vás zapôsobia a nie sú prvoplánové. Filmové snímky však nemusia pre vás znamenať len vypĺňanie voľných chvíľ, ale môžete ich využívať aj na inšpiráciu pre vlastný život. Vo filmoch môžete načerpať motiváciu, túžbu po zmenení samého seba alebo časti svojho života.

18topzena

Jedným z inšpiratívnych filmov je snímka The Way (2012). Púť Američana po ceste Santiago de Compostela, ktorá má približne osemsto kilometrov, v závislosti od východzieho miesta. Otec, ktorému zomrel syn na tejto púti sa rozhodne telo jediného dieťaťa spopolniť, zobrať si jeho ruksak a vydať sa do Santiaga sám na synovu počesť. Počas svojej púte stretne zaujímavých ľudí s rôznymi, neľahkými osudmi.

Nemusíte byť veriaci

Aj napriek tomu, že púť má v podstate náboženský význam, určite nie je určená len pre veriacich. Aj vo filme môžete naraziť na iné dôvody putovania ľudí – strata hmotnosti, zabudnutie na minulosť či písanie príbehu. Celá púť však môže trvať aj dlhšie ako mesiac, no ak ste dobrodružná duša a spoznávanie nových miest máte v krvi, potom by ste mali využiť možné voľné leto a vydať sa na púť Santiaga de Compostelu. Vo filme uvidíte, že ide aj o prekonávanie samého seba, veď za jeden deň prejdete aj približne tridsať kilometrov.

Pozrite si tento film a nechajte sa ním inšpirovať. Snímka, odhliadnuc od priblíženia samotnej púte, má aj hlbší význam, a to otcova zanietenosť pre dosiahnutie cieľa svojho zosnulého syna. Práve takáto púť vám môže zmeniť celý život, ak sa na ňu vydáte. V našich končinách síce nie je zvykom, že niekto odíde z práce, nechá všetko tak a pôjde putovať na niekoľko týždňov, no sú možnosti, ako sa na púť dostať, priviesť svoj život do úplne inej polohy a otestovať svoju osobnosť.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!