Mať štýlovo zariadený  byt si vyžaduje dostatok skúseností a dobrý prehľad o súčasným materiáloch a trendoch. Zariaďovať si domácnosť vo vlastnej réžií je síce finančne menej náročné, ale rady odborníka sú v tomto prípade dôležité. Návrh interiéru si sami nikdy nevypracujete tak dokonale, ako to dokáže dizajnér.

Obrátiť sa môžete na interiérového dizajnéra, ktorý presne vie, aké materiály a farby kombinovať, ako by mal byť interiér kompozične riešený. Naša domácnosť je predsa našim najdrahším šperkom, preto by sme každý krok mali dôkladne zvážiť. Dôležitý je správny výber firmy, ktorá bude dodávať zariadenie do domácnosti, rovnako aj firmy, ktorá bude realizovať práce spojené s úpravou samotného interiéru.  Bytový dizajnér v prvom rade zistí, aká je finančná situácia klienta, koľko peňazí má v pláne preinvestovať, a na základe toho vypracuje niekoľko variantov, do ktorých zakomponuje priania a návrhy klienta. Dizajnér musí poznať priestor, aby si mohol pripraviť počítačové vizualizácie na lepšiu predstavivosť klienta o interiéri.

Veľkej obľube sa v posledných rokoch tešia prírodné materiály, a do módy sa opäť dostávajú tapety na stenu s rôznymi motívmi a vzormi.. Opäť je moderný nábytok z pravého dreva, rovnako ako okná s dreveným rámom a drevené podlahy.

Na rekonštrukciu môžete použiť peniaze, ktoré ste zinkasovali za prácu v Londýne, a ak budete mať peňazí nedostatok požiadajte o úver na bývanie.