Staráte sa vzorne o svoju pleť, vlasy aj telo? Nemali by ste však pri tom určite zabúdať na solídne a primerane vhodné ukončenie vašich rúk. Áno, reč je o nechtoch, ktoré môžu byť obrovským módnym „doplnkom,“ no na druhej strane, ak sa o ne starostlivo nezaujímate, môžu hrať proti vám.

A lá France
Nechty potrebujú starostlivosť a zaslúžia si pozornosť nielen vtedy, ak sa vám štiepia alebo majú škrvnky, ale aj vo chvíľach, kedy práve nevyzerajú veľmi zničene, no vedzte, že prevencia je prvým krokom, ktorým sa vyhnete trápnemu zahanbeniu pri podávaní rúk. Pekne a decentne upravené nechty sú jednou z vašich vizitiek, tak ju využite.

Najprirodzenejšou, najjednoduchšou a hlavne veľmi lacnou možnosťou skrášlenia nechtíkov je, ako inak, stará známa kamarátka – francúzska manikúra. Nevýstredná a jemná! Manikúru po francúzsky si ľahko zvládnete urobiť aj sama. Ak vám však na nechtoch záleží, nekupujte si tie najlacnejšie varianty lakov určených na tento typ manikúry. Rýchlo by ste si overili skutočnosť, že „Nie ste tak bohatá, aby ste kupovali lacné veci,“ ak by sa vám lak rýchlo ošúchal alebo zle zaschýnal.

Vsaďte na rady odborníkov a kvalitné značky. Trh je presýtený tovarom a konkurencia je vysoká, takže máte naozaj z čoho vyberať. Váš nákupný košík by sa mal naplniť podkladovým priesvitným lakom, ktorý má zároveň aj výživné doplnky, ďalej biely zdobiaci lak na špičku a nakoniec vrchný, konečný lak, ktorý by mal chrániť spodné vrsty pred poškodením. Nápomocnými vám môžu byť aj lepiace pásiky, podľa ktorcýh si nalakujete bielu špičku, no tie zručnejšie z vás to zvládnu aj bez nich.

Gél či akryl
Jednou z prijateľných možností, ako ozvláštniť svoje rúčky niečim zaujímavým, sú kvalitné gélové alebo akrylové nechty. Umelo sa nimi predĺži veľkosť špičky nechtu, nanesú sa vrstvy gélov, ktoré nechtom dodajú chýbajúcu tvrdosť a zabránia tak aj šptiepeniu na povrchu. Farby, tvary a zdobenie si môžete vyberať, je len na vás, či ste odvážna, či viac konzervatívna, no myslite predovšetkým na kvalitu. Dobre spravené gélové nechty vám môžu pomôcť, no v opačnom prípade môžete byť poriadne sklamaná.

Mnoho prípadov neprofesionálne spravených gélových či akrylových nechtov viedlo k vzniku plesní na nechtoch, škaredému zlomeniu alebo totálnemu zničeniu prírodného nechtu. To zrejme nechce nikto riskovať, preto priplatenie za poriadne odvedenú prácu je nevyhnutné.

Nalepovacie hrozby
Vychádzajúc z predpokladu, že svoje nechty chcete mať upravené, no hlavne zdravé, mali by ste sa určite vyhnúť umelým nechtom, predávaným v drogériách, ktoré si nalepíte sama s priloženým lepidlom. To môže byť práve ten najväčší problém vašich nechtíkov. Lepidlá bývajú nekvalitné, môžu poškodiť kvalitu nechtu a vy si z pár dní, počas ktorých budete mať ozdobené ruky, vyrobíte liečenie na niekoľko mesiacov.

Rozhodnutie je však v tomto prípade na vás, či už si vyberiete také alebo onaké nechty, starajte sa o ne. Výživné priesvitné laky by nemali chýbať ani jednej žene a používanie je snáď samozrejmosťou. Budete tak môcť zaujať nielen sama sebou, ale aj peknými drápikmi.

Foto na titulke: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!