predsienPri zariaďovaní bytu upriamujeme svoju pozornosť predovšetkým na eleganciu a štýl v priestrannej spálni, na modernú kuchyňu, v ktorej sa bude príjemne cítiť nielen pani domáca, ale aj všetci ostatní stravníci. V detských izbách chceme dosiahnuť, aby v nich bolo dostatok miesta na oddychovú, ale aj študijnú časť. Kúpeľňa a v nej vaňa, do ktorej sa zmestia aj vaše ubolené päty, aj váš partner s fľašou vychladeného sektu, tak to je dom zázrakov!

Samozrejme, veľkým rozhodovacím procesom prechádza aj výber štýlovej nábytkovej steny a pohodlnej gaučovej súpravy v obývačke, no stále to nie je všetko. Respektíve malo by nám záležať aj na tom, kadiaľ vedú prvé kroky nás a našich návštev. Predsa prechádzajú predsieňou!

Veľké zrkadlo na stene a koberček podo dvermi?
Isto nepatríte k tým, čo ignorujú detail, hru so svetlom i farbami vo vlastných predsieňach. Pritom je táto časť bytu spolu s WC hosťami najdobývanejšou. Aj keď návšteva odmieta vysedávať v obývačke a tvrdí, že je tu len na skok, po otvorení vchodových dverí im jednoznačne padá zrak na stav vašej predsiene.

V dnešnom modernom svete je absolútne nemiestne, aby sme prechádzali predsieňou, kde to hýri tmou, je v nej samé zrkadlo na šmuhách a koberček by takisto potreboval znovuzrodiť, respektíve vyhodiť. Prvý dojem je nesmierne dôležitý, preto doprajme hosťom pozitívnu auru, vôňu a štýlové detaily, o ktoré vo vašej predsieni rozhodne nebude núdza!

Usaďte sa, prosím!
Túto zdvorilostnú formulku vyťahujeme z rukáva väčšinou až po vstupe do obývačiek. No len s nami sa presvedčíte, že aj nemožné je možné, a preto vám vo vašich predsieňach nechýba malé štýlové kreslo so stolíkom a doplnkom, ktorý všetkým vyrazí dych. Zaujímavý obraz na stene, vďaka ktorému sa hneď rozpúta vášnivá diskusia, alebo exkluzívna (polo)nahá soška, ktorú netreba zahanbene ukrývať v kúte.

Veľkým predsieňovým faux-pas je mohutný, ťažkopádny topánkovník, ktorý zaberá veľa miesta, no v ňom samotnom nájdeme priestor na dvoje poltopánok a jedny flip-flopy. To isté platí aj o vešiakovej stene a ak ste si doteraz mysleli, že zrkadlo má samočistiace schopnosti, tak vás o opaku môže veľmi rýchlo presvedčiť nejedna sklamaná návštevníčka!

Foto: pixmac.sk, 日租王 – flickr