Nepoznám človeka, ktorý by povedal, že nemá rád sladké! Ja osobne sladké milujem, a hlavne zbožňujem prírodný cukor ukrytý v mede! Tento prírodný sladký zázrak, ktorý nám pripravujú usilovné včeličky nikdy nechýba v našej domácnosti. Siaham naň každé ráno a doprajem si ho vždy, keď ma premôže chuť na sladké. Každé ráno na taniere poukladám grahamové žemličky s maslom a medom, a zdravé raňajky pre celú moju rodinu sú na svete behom pár minút.

Med patrí medzi prírodné antioxidanty s preukázanými priaznivými vplyvmi na naše telo. Je možné ho používať ako potravinu na priamu konzumáciu, alebo ho používať ako pomôcku pri masáži celého tela. V domácnosti ho konzumujeme najmä preto, že má vysoký obsah vitamínov, minerálov, stopových prvkov a organických kyselín. Ak sa u niektorého z členov mojej domácnosti objaví čo i len náznak choroby, ihneď siahnem po mede. Med má preukázané priaznivé účinky pri problémoch s dýchacími cestami, pri anémií, pri liečbe rán, je vhodný na zlepšenie trávenia.

A čo tak dopriať si medovú masáž? Medová masáž je nielen veľmi príjemná, ale má aj priaznivé účinky na naše telo. Je vhodná najmä pre ľudí trpiacich reumatických ochoreniami svalov a kĺbov. Medová masáž sa odporúča aj pri chronických zápaloch vedľajších nosných dutín, pri nádche a nachladnutí. Odporúča sa ženám počas menštruácie, dochádza k utlmeniu menštruačných bolestí, odporúča sa aj pri neplodnosti a potencií. Ak trpíte bolesťami hlavy, migrénou, depresiami, nespavosťou, nervovými poruchami, mali by ste s medovou masážou začať čo najskôr. A oslabený imunitný systém? Aj ten dokáže medová masáž nanovo naštartovať.

Tento druh masáže nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na med. Rovnako sa neodporúča pre ľudí, ktorí majú rozličné poškodenia kože, ako sú otvorené či mokvajúce rany, infekčné ochorenia, ekzém a vyrážky. Ľudia s infekčnými a nákazlivými chorobami by mali na tento druh masáže zabudnúť.