Narodenie dieťaťa je spojené s radosťou rodičov z nového prírastku. Pokiaľ chcete, aby vaše dieťa vyrástlo silné a zdravé, mali by ste dbať na správne vybavenie jeho života už od kolísky. Jednou z najhlavnejších vecí, s ktorými sa dieťa bude stretávať je kočík. Nie je to len dopravný prostriedok. Je to miesto, kde bude dieťa tráviť pomerne veľa času a tak je potrebné, aby sa v ňom cítilo dobre. Podľa čoho vyberať kočíky? Pozrite sa na niekoľko tipov, ktoré sa vám pri rozhodovaní budú hodiť.

Detský moderný kočík Tako Laret Grey patrí medzi najpredávanejšie.
Klasika, či športovec?

Klasický kočík je nevyhnutný hlavne pre prvých 6 mesiacov života vášho dieťatka. Mal by mať pevnú konštrukciu, pohodlnú a dostatočne veľkú vaničku. Nekupujte kočík s príliš malou vaničkou, pretože dieťa rastie veľmi rýchlo. Snažte sa zariadiť veci tak, aby ste po pol roku mohli investovať do športového kočíka. Tento s vami bude zdieľať domácnosť dlhšie.

To však neznamená, že by ste mali výber prvého kočíka zanedbať. To určite nie! Vanička klasiky musí podporovať správny vývin jemnej konštrukcie kostí dieťatka. Prostredie v kočíku by malo byť príjemné a pohodlné. Telíčko vašej ratolesti je totiž veľmi mäkké a jemné a preto je náchylnejšie na úrazy. Po 6. mesiacoch sa dieťa do klasického kočíka buď nezmestí, alebo z neho začne vyliezať. Kúpou športového kočíka mu zaručíte uspokojenie jeho zvedavosti na svet, ale aj zväčšíte bezpečnosť, nakoľko sa v ňom nachádzajú pevnejšie bezpečnostné pásy.

Kombinácie typov

Pokiaľ by ste radšej svoje dieťa vychovávali len v jednom kočíku až do troch, či štyroch rokov, je tu ďalšia možnosť. Kočíky sa dne vyrábajú rôzne. Tie najpraktickejšie sú polohovateľné, a tak môžete mať vďaka pár jednoduchým krokom z klasiky, kočík športový. Pokiaľ vás táto možnosť zaujala, širokú ponuku majú kočíky Tako, ktoré patria v EÚ medzi najpredávanejšie.

Dvojitá nádielka

Pokiaľ sa vám pošťastili dvojičky, venujte výberu kočíka špeciálnu pozornosť. Pre kočíky pre dvojičky totiž existujú iné štandardy ako pre jednomiestne vozítka. Majte na pamäti, že budete voziť väčšiu váhu naraz, takže kočík bude tým pádom tiež ťažší. Čo sa týka rozloženia sedačiek, máte dve možnosti. Jednou z nich je typ, kde sú sedačky vedľa seba. Výhodou je hlavne to, že deti budú mať lepší výhľad a budú so sebou viac v kontakte. Pri výbere však dávajte pozor na šírku kočíka. Tá by nemala byť viac ako 80 cm. Väčšie rozmery by neprešli cez bežné dvere. Kočíky so sedačkami za sebou majú zas tú výhodu, že deti menej vyrušujú. Čo sa týka manévrovania, je úplne iné v oboch prípadoch. Je náročnejšie, avšak po cviku sa určite naučíte tie správne pohyby.

Nech už vyberáte akýkoľvek typ kočíka, majte na pamäti hlavne jeho perfektnú stabilitu, odpruženie a pohodlie. Pokiaľ vyberáte podľa farby, pri kočíkovaní v lete zvoľte radšej svetlejšie farby. Tmavé pohlcujú viac svetla a tepla a tak sa kočík bude viac zahrievať.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!