Súčasné a novodobé ženy ho používajú ako samozrejmosť, bežnú časť rannej prípravy. Bez neho si nevedia predstaviť, že by vykročili do ulíc medzi ľudí, je nenahraditeľnou súčasťou kozmetických taštičiek. Je však líčenie vždy nevyhnutné a skutočne ho potrebujete v rozsiahlej miere alebo postačí zakryť nedokonalosti a deň sa pokojne môže začať?

Každá dáma má na to iný názor, každá odpovie na túto otázku rozdielne. Niektoré uprednostňujú hrubé, výrazné líčenie počas všedných dní, iné si pokojne vystačia s malým množstvom púdru, či špeciálnych farbičiek. Nuž, všetko závisí od povahy, ale aj od samotnej krásy. Ak chcete byť jednoducho pekná a túžite sa páčiť okoliu, aspoň nejaké to zvýraznenie tváre je na mieste.

V prípade, že ste obdarovaná krásou a skutočne peknými črtami tváre, nemáte problém s jednotnou farbou pleti, máte peknú, výraznú farbu obočia, v tom prípade ste šťastná žena. Vaša ranná príprava v kúpeľni nemusí trvať dlho. Možno stačí mierne nafarbiť líčka, zvýrazniť mihalnice a ide sa. Vy sama by ste mali vedieť koľko toho vaša tvár znesie a nakoľko je vhodné vystaviť ju takejto kozmetickej záťaži. Áno, istým spôsobom je to záťaž, pretože pod množstvom púdru, make-upu a ďalších farebných látok vaša pokožka nedýcha a tým nedostáva potrebné živiny z vonkajšieho prostredia. Preto je tak nevyhnutné vždy pred spaním odstrániť všetky nečistoty a farby z tváre, aby bola pokožka aspoň v noci regenerovaná.

Ak vám nie je dopriate na dokonalej kráse alebo sa na vašej tvári prejavujú príznaky starnutia, je lepšie a vhodnejšie ich zakryť a to aj v prípade použitia väčšie množstva maľovacích a korekčných prípravkov. Nemajte strach a pokojne sa oddajte pomôckam, ktoré z vás vyčaria krásavicu. A nemusíte mať žiadne obavy. Predsa koľko celebrít tak musí denno-denne zakrývať svoj prirodzený vzhľad a to si mnohí ich obdivovatelia myslia aké sú ich idoly krásne.

Dôležité je to neprehnať. Ak si nie ste istá, radšej sa opýtajte odborníka, ktorý vás usmerní či sa maľujete správne alebo nie, prípadne vám ukáže aké najvhodnejšie triky použiť na zakrytie nezrovnalostí použitím malého množstva prípravkov. Uvidíte, budete prekvapená, že aj skromným líčením môžete dosiahnuť pekný výsledok. V prípade, že máte tvár skutočne zasiahnutú jazvami po akné alebo iným problémom, asi sa hrubšiemu naneseniu make-upu nevyhnete. Stojí to však za to, pretože pomocou neho sa budete cítiť podstatne sebavedomejšie, krajšie a neodolateľnejšie.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!