Začali ste so zdravou výživou, cvičením, no ručička na váhe neukazuje žiadny úbytok hmotnosti? Ako je to možné? Máte pokazenú váhu, alebo treba hľadať chybu niekde inde? Nevyhoďte váhu, nájdite príčiny…

Príčina č. 1 – Nedostatok všetkého!

Podľa amerických štúdií, príčinou neúspechu v boji proti kilám, môže byť nedostatok vitamínov a stopových látok v organizme. Preto, ak ste si zakúpili zázračné tabletky na chudnutie, a očakávate, že ich konzumáciou ste si zabezpečili efektívne chudnutie, mýlite sa! Tieto umelé farmaceutické výrobky nenahradia výživové látky a pomocou nich sa nezbavíte ani chuti na sladké. Práve naopak, spoliehaním sa na tabletky, môžete zanedbávať konzumáciu surového ovocia a zeleniny. Zmeňte to! Nadopujte sa vitamínmi a zabezpečte organizmu najmä dostatok vápnika a vysoký obsah kyseliny fosforečnej, ktorá napomáha k správnemu vstrebaniu vápnika.

Príčina č. 2 – Voda, čo to je?

Ďalšou možnou príčinou minimálnej redukcie hmotnosti, môže byť nepravidelné alebo nedostatočné prijímanie tekutín. Ak si už ani neviete spomenúť, kedy ste naposledy vypili pohár obyčajnej, bez bublinkovej vody, robte s tým niečo. Práve pravidelné pitie je odpoveďou na otázku, ako schudnúť. Napite sa vody, vždy keď môžete! Prečo? Pretože práve voda zvyšuje metabolickú činnosť, napomáha pri odbúravaní tukových vankúšikov a prečisťuje pleť, ktorá vylúči denne množstvo škodlivých látok. Účinným pomocníkom je aj čaj na chudnutie, ktorý napomáha k úbytku telesnej váhy.

Príčina č. 3 – Milujem diétu!

Ste vášnivou vyznávačkou rôznych diét a diéta pre vás predstavuje akýsi životný štýl? Skoncujte s tým! Nepreháňajte to s diétami! Cieľom diéty je zvyčajne rýchly úbytok hmotnosti, nie však zmena stravovacích návykov. Výsledkom, preto môže byť úbytok kilogramov, no verte, že tak rýchlo ako ste kilogramy zhodili, tak rýchlo ich opäť naberiete. Nemá preto väčší zmysel, začať sa zdravo stravovať, ako si nezmyselne odopierať všetko chutné, trápiť sa pre prehrešky v stravovaní počas diéty a hnevať sa na jojo efekt?

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!