Po dlhej zime si organizmus žiada očistu. V zimných mesiacoch dopriavame telu viac jedál bohatých na tuky a menej zdraviu prospešných potravín. Prirodzene, v zime nekonzumujeme toľko zeleniny a ovocia ako v jarných a letných mesiacoch. Keď sa aj v obchode dostaneme ku nejakej tej paradajke alebo uhorke, všetko je akési ,,gumené““ a bez chuti. Práve na jar je najvhodnejší čas očistiť svoj organizmus od škodlivín a toxínov, ktoré sa nám usádzajú v tele. Konkrétne ide o rôzne pesticídy, ťažké kovy, konzervačné látky a iné. Ani si neuvedomujeme koľko zdraviu škodlivých látok sa nachádza v potravinách. Výrobcovia s cieľom čo najdlhšej trvanlivosti potravín, pridávajú do výrobkov rôzne konzervačné látky, emulgátory tzv. éčka. Väčšina z nich má veľmi negatívne účinky na ľudský organizmus.

Pri očistných kúrach je najdôležitejší prísun tekutín. Dostatok vody podporí vylučovanie toxínov z tela. Denný príjem tekutín by mal byť v priemere od 2 do 4 l. Viac sa neodporúča pretože pri prekročení spomínaných štyroch litrov sa spolu s vodou začínajú z tela vyplavovať minerálne látky a vitamíny, ktoré náš organizmus potrebuje. Najvhodnejšia je čistá pramenitá voda a bylinkové čaje. Na trhu nájdete rôzne čaje, ktorých úlohou je prečistiť organizmus a zbaviť ho nahromadených jedov. Očisťujúce čaje sú rôzne zmesi bylín, v ktorých väčšinou nájdete žihľavu dvojdomú, ktorá podporuje látkovú výmenu. Dôležitú úlohu zohráva aj zelený čaj, ktorý je výborný prírodný antioxidant. Taktiež súčasťou týchto čajov býva šípka a zázvor, ktoré pôsobia prečisťujúco. Očistnú kúra by mala trvať minimálne týždeň. Týchto sedem dní sa vyhýbajte mäsu, mlieku a mliečnym výrobkom. Taktiež obmedzte prísun bieleho pečiva, masla a syrov. Samozrejme sladkosti, alkohol, káva a cigarety sú tabu. Dôležité je jesť surovú stravu, teda bez akýchkoľvek tepelných úprav. Popri zelenine a ovocí konzumujte orechy, semená, naklíčené strukoviny. Sedem dní zas nie je taký dlhý čas, takže určite to každý zvládne bez väčších problémov. Detoxikáciu podporia aj sauny a masáže. Dôležitý je taktiež pohyb. Ideálne je plávanie, beh, ale aj samotná chôdza, kedy dochádza k okysličovaniu buniek.

Určite netreba pripomínať, že strava je veľmi dôležitá pre zdravie človeka. Zlá životospráva sa odrazí nielen na vašej váhe, ale aj pleti, kvalite vlasov a nechtov. Nevhodná strava sa prejaví nečistou pleťou, lámavými vlasmi bez lesku a krehkými ,,papierovými“ nechtami. Dlhodobé zlé stravovanie môže spôsobiť vážne zdravotné problémy preto už aj deti by sme mali od ranného veku viesť k zdravej a vyváženej strave. Môžeme tak zabrániť problémom v budúcnosti.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!