Dovolenka pri Červenom mori je pre mnohých vysnívaným letným časom, počas ktorého strávia niekoľko dní na súkromnej hotelovej pláži, obsluhovať ich budú mladý Arabi a budú sa cítiť ako králi. Našťastie, toto nie je len idealistická predstava, toto je realita dovolenky v Egypte. Ten je finančne a geograficky pomerne dostupný, preto treba využiť možnosť zažiť exotické dovolenky tak často, ako sa len dá.

Dovolenka v Egypte si naozaj získa každého, aj toho najnáročnejšieho turistu. Let do Egypta trvá približne štyri hodiny a nech pristanete v noci, nad ránom alebo poobede, opantá vás horúci vzduchu a hneď budete vedieť, že ste v Afrike. Nemali by ste zabudnúť na „zvyky,“ ktoré tu panujú. Ak vám pomocník naloží kufor do autobusu, je slušnosť mu dať pár dolárov, aby mal aspoň na jedlo. Vládne tu obrovská chudoba a pár dolárov je pre týchto ľudí obrovským vykúpením.

Hotely v Egypte sa môžu popýšiť tým najlepším z najlepšieho. Luxusné recepcie a bary, tiahlodlhé pláže, bezchybný servis a počasie rovnajúce sa dokonalosti. Zdá sa, že Egypt má len svetlé stránky. Avšak, je tu jedna hrozba, ktorá straší všetkých dovolenkujúcich a to je faraónova pomsta. V preklade, črevná viróza. Tú môžete dostať ak pijete vodu z vodovodu alebo vám jednoducho „nesadne“ strava. Predísť pomste môžete jedným „na vyrovnanie“ každé ráno.

Na dovolenke v Egypte by ste nemali vynechať návštevy typických miest, ktoré sa spájajú s históriou, kultúrou a starovekým životom. Nech sa vašim cieľom stane Nekropola pri Gíze, kde na vás čakajú veľkolepé pyramídy. Zaujímavá pre turistov môže byť aj plavba po Níle, o ktorom sa vraví, že kto sa napije z rieky, bude nesmrteľný. No už pri pohľade na rieku zistíte, že až tak veľmi zase nesmrteľným byť nechcete.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Ana Paula Hirama – flickr