Ani nie o mesiac nás čakajú azda najkrajšie sviatky roka, preto by ste už mali rozmýšľať nad tým, kde strávite tohtoročné Vianoce. Skvelým tipom pre nádherne prežité Vianoce na Slovensku, môžu byť kúpele pri Bratislave. V čase vianočnej hojnosti, si doprajte tie najznámejšie s dvestoročnou kúpeľnou tradíciou, ktoré výrazne formujú cestovný ruch priamo v sídle Inštitútu fyzioterapie, balneológie a rehabilitácie. Ešte stále netušíte, o akom kúpeľnom meste je reč? Možno vám napomôže ďalšia indícia; erbom mesta aj samotných kúpeľov je obraz zlatovlasého nahého muža, ktorý oboma rukami láme barlu o svoje ľavé koleno. Toto vyobrazenie možno jasne chápať ako symbol zdravia, výhry v boji proti chorobe. Áno, ide o, celým svetom uznávané, kúpele v Piešťanoch!

Kúpele v Piešťanoch – aké výhody ponúkajú?

Rozhodli ste sa, že predsa len tieto vianočné sviatky prežijete v príjemnom prostredí liečivých prameňov a kúpeľnej liečby. Ale ktoré kúpele si vybrať? A čo takto Piešťanské kúpele, ktoré patria medzi najprestížnejšie kúpeľné mestá na Slovensku a už niekoľko desaťročí sú obávanou konkurenciou v poskytovaní najkvalitnejších kúpeľných služieb medzi Európskymi veľmocami? Úspech, ktorý kúpeľom priniesla kúpeľná liečba, pozostáva predovšetkým z využitia prírodných zdrojov a najnovších vedeckých poznatkov!

Dva unikátne prírodné zdroje – termálna, minerálna voda a sírne bahno, majú prekvapivo rýchle a účinné liečiteľské schopnosti. Liečivý, minerálny prameň tiež obsahuje síru, a je mimoriadne vhodný, ak vás trápi nejaké ochorenie nervovej sústavy, srdcovo-cievne ochorenia, alebo choroby dýchacích ciest. Táto horúca voda má za cieľ zlepšenie imunity a odstraňuje častý zdravotný problém tzv. studené nohy.

Prírodné bahno Piešťany – ako ho domáci, familiárne nazývajú, podlieha procesu dozrievania za prítomnosti mnohých chemických a biologických procesov. Takto špeciálne pripravené bahno, spĺňa všetky podmienky na to, aby liečil čo v najkratšom čase a takmer so 100%-tným úspechom; liečba je pritom zameraná na kĺbové ochorenia, problémy s chrbticou a celkovo zápalové ochorenia. Zároveň sú kúpele Piešťany cenovo dostupné; pre porovnanie Vianoce na chate alebo Vianoce pri mori by vás vyšli veľmi podobne, ak nie drahšie.