To, že je fajčenie škodlivé pre naše zdravie vie každý, aj keď už nie každý z nás si to uvedomuje. Každá žena túži po krásnej a dokonalej pleti, ale ak by sa mali kvôli nej vzdať cigariet, tak si to radšej poriadne premyslia. Faktom však je, že fajčenie výrazne ovplyvňuje kvalitu tváre, ktoré ju vysušuje a spôsobuje podstatne skoršie starnutie ako u tých žien, čo tento návyk nepestujú.

Dym, ktorý sa šíri z cigariet nepriaznivo pôsobí na bunky, ktoré zabezpečujú pokožke pružnosť a elasticitu. To vedie k zhoršeniu ohybnosti tváre čo sa v konečnom dôsledku prejaví vyšším vráskavením a jej vysušovaním. Ak sa teda chcete vyhnúť predčasnému starnutiu, čo sa odráža na vašej tvári, zabudnite na cigarety a vymyslite si iný spôsob ako upokojiť svoju nervozitu. Dym z cigariet upcháva póry a prvé fajčiarske vrásky sa objavia v okolí pier a očí.

Nikotín je zabijak vlhkosti a hydratácie samotnej pleti. Aj keď vaša starostlivosť o ňu bude vynikajúca, práve táto zložka sa postará o to, aby všetka vaša snaha nepriniesla žiadny viditeľný účinok. Pokožka na tvári je oveľa hrubšia, pretože staršia koža sa neodlupuje tak pravidelne, ako za normálnych podmienok. Pôsobí tak zanedbane a unavene, napriek tomu, že do nej investujete rozličné drahé kozmetické prípravky.

Ešte horšia kombinácia nastáva v prípade problematickej pleti, kedy jej fajčenie vôbec nepridáva na kráse. Ak sa snažíte o zahojenie nepríjemných hnisavých vyrážok, mali by ste jej dopriať okrem vhodnej starostlivosti aj množstvo vitamínov. Tie však cigarety neponúkajú a tak sa budete musieť pohrať s myšlienkou, čo je pre vás prednejšie.

Pri fajčení sa zoslabuje prekrvenie pokožky, preto si na nej môžete všimnúť nielen suchosť, ale aj ďalšie problémy. Obmedziť alebo aj celkom vynechať cigarety zo svojho života je to najlepšie čo môžete pre svoju krajšiu pleť, ale aj celkovú krásu tela urobiť. Takisto platí vyhýbať sa zafajčeným priestorom a eliminovať tak negatívny vplyv cigariet na pokožku.

Ak sa napriek všetkému nedokážete vzdať vašej obľúbenej závislosti, pamätajte na zvýšenú starostlivosť o pokožku. Hlavne ju dostatočne hydratujte a to ako zvonku, tak aj zvnútra. Nestačia iba krémy a ostatná kozmetika, dodržujte pravidelný pitný režim, zásobujte sa vitamínmi v ovocí a zelenine a nezabúdajte na kvalitnú ochranu pred slnkom, ktoré takisto prispieva k jej starnutiu.

Krásna a zdravá pleť je základom k vášmu dobrému pocitu, ale aj úspešnejšiemu životu. Dovoľte jej, aby vás prezentovala v pozitívnom smere a ochráňte ju pred nežiaducimi vplyvmi jej starnutia.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!