Určite nie raz ste už snívali o tom, akoby ste vymenili váš útly byt, kde sa vám zdá priestor čoraz viac a viac stiesnený za priestrannejší rodinný dom s krásnou záhradkou, kde by ste na jar a v lete mohli organizovať rozličné akcie. Táto predstava však nie je na zahodenie, pretože v dnešnej dobe už môžete bývať pohodlne v rodinnom domčeku za celkom priaznivú cenu. Ide o tzv. nízkoenergetické rodinné domy na kľúč, ktoré sú dnes módnym hitom a čoraz viac a viac zákazníkmi vyhľadávané.

Ich výhodou je, že sú montované a konštruované veľmi rýchlo a tak nemusíte dlhodobo vyčkávať na dokončenie vášho rodinného sídla. Ich konštrukcia sa skladá z dreva, sadrokartónových dosiek a minerálnej izolácie, čím sa zaručuje výrazné usporenie tepla v porovnaní s ostatnými rodinnými domami s klasickou stavbou.

Nižšie náklady na dom sú zárukou aj jeho nižšej ceny, preto sú takéto výstavby veľmi obľúbené najmä strednou vrstvou obyvateľstva. Firmy často ponúkajú aj možnosť vybrať si, či chcete mať rodinný dom postavený iba ako hrubú stavbu a zvyšok už dokončíte vlastnými rukami alebo vám ho postavia a dokončia absolútne celý na kľúč. Samozrejme aj s tým potom súvisí celková cena domu, vo všeobecnosti sa však pohybuje od 40 do 100-tisíc eúr.

Ostatné je už na vás. Vyberať si môžete podľa vášho vkusu či potreby. Existujú väčšie domy alebo menšie domy, jednopodlažné, prípadne s podkrovím, s garážou i bez, s väčšou či menšou záhradou. Dnes sa takejto činnosti venuje viacero spoločností a ponúkajú vám výstavbu podľa vopred dohodnutého plánu i cenníka.

Na ich internetových stránkach sa môžete dočítať podrobnejšie informácie o tom, čo konkrétne poskytujú a za akú cenu. Vy by ste však mali mať vopred pripravený pozemok na mieste, kde si želáte bývať, aby vám na ňom v blízkej budúcnosti vyrástol vami vysnívaný no reálny domček, kde sa budete cítiť so svojou rodinou spokojne a šťastne.

Ak teda premýšľate o zmene bývania a váš súčasný byt sa vám už zdá pritesný, nízkoenergetický rodinný dom na kľúč môže pre vás predstavovať určité riešenie. Predtým však ako sa rozhodnete, zabezpečte si čo najviac informácií, aby vás nič nezaskočilo a aby ste boli na nové bývanie dôkladne pripravená. Potom sa už len pokojne dívajte na to, ako sa vám v priebehu pár dní plní váš vytúžený sen.

Nie je to až také nereálne, pretože práve takéto domy sú tu pre tých, ktorí si z finančného hľadiska nemôžu dovoliť klasické múry. Hľadajte preto čo najviac informácií a tešte sa spolu so svojou rodinou z vášho nového príbytku.

Foto na titulke: Flickr.com