Udržať si telo v správnej kondícii a zhodiť nejaké prebytočné kilá je v zimnom období náročnejšie ako na jar či v lete. Napriek tomu existuje spôsob, ktorý nám môže pomôcť cítiť sa fajn a udržiavať si optimálnu váhu svojho tela. Žiadne fitness centrá, aerobic, zumba či plávanie. Stačí sa iba poponáhľať.

Oblečte sa a vyrazte
Rýchla chôdza u nás nie je tak rozšírená a obľúbená ako ostatné športy, za to je však veľmi účinná, ak sa chceme vyhnúť, prípadne zbaviť nepotrebnej váhy. Potrebné je k tomu vhodné oblečenie ako aj obuv a môžete vyraziť. Tento druh športu môžete voliť v akomkoľvek ročnom období, pritom vás nemusí odradiť ani výdatný dážď, vietor či husté sneženie. Výhodou rýchlej chôdze je, že ju môžete vykonávať kedykoľvek chcete, pričom nie ste obmedzovaná otváracími hodinami športových centier. Pre dosiahnutie želaného účinku sa odporúča športovať trikrát do týždňa po dobu jednej hodiny, ak však s rýchlou chôdzou iba začínate, je vhodné stanoviť si 15minútový limit, ktorý budete postupne predlžovať.

Rozdielnosť rýchlej chôdze od tej bežnej sa líši predovšetkým rýchlosťou, väčším počtom krokov, ako aj pohybom rúk. Dôležité je pritom dávať pozor, aby ste mali rovný chrbát a celkovo ste boli uvoľnená. Netreba zabúdať na kratšie kroky a pravidelné dýchanie v rytme chôdze.

Ak vám je posilňovňa bližšia, zamierte do nej čo najskôr
Rýchla chôdza sa dá vykonávať aj na trenažéri v posilňovni. Výhodou tejto voľby je väčšia informovanosť o prejdenej vzdialenosti, počte spálených kalórií či rýchlosti vašej chôdze. Týmto spôsobom športovania si môžete spevniť spodnú časť tela, teda zadok, stehná a lýtka.

Takže milé dámy, ak vám vaša hmotnosť nevyhovuje a ešte ste nevyskúšali účinky rýchlej chôdze na vlastnom tele, neváhajte a vykročte tou správnou nohou. Nezáleží na tom, či chôdzu budete vykonávať vonku alebo v posilňovni, dôležitá je sebadisciplína a nevzdávať sa. Ak chcete na svojom tele vidieť ozajstné výsledky, nech vás neodrádza ani zlé počasie, ani dlhšia doba námahy. Tá za to stojí a určite prinesie želané ovocie. Len musíte byť trpezlivé. K väčšej motivácii si môžete dopomôcť tým, že si k športovaniu zoberiete svoju obľúbenú hudbu vo vašom malom prehrávači alebo si nájdete nejakú peknú trasu, po ktorej sa vydáte.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!