V živote každej jednej ženy, nech je akokoľvek so sebou spokojná, príde v určitých pravidelných intervaloch nečakaný moment, kedy začne mať pocit nedostatku sebavedomia, postráda v sebe krásu, zovšednie si a potrebuje urobiť na sebe zmenu. Takú, aby ju videla nielen ona sama, ale aj jej okolie. Či už si nakúpi nové oblečenie, nechá urobiť nechty, z dlhodobého hľadiska si zlepší postavu, alebo si jednoducho zmení účes. Je mnoho spôsobov, ako si nechať vaše vlasy upraviť na nepoznanie, prečo si teda raz za čas nedopriať túto radosť?

vlasy1

Ak sa do takéhoto zlomu v živote dostanete, nechajte si vaše vlasy upraviť a zmeniť u odborníka, ktorý má naozaj dobré referencie a viete, že budete s výsledkom nadmieru spokojná. Určite nechcete vytúženú zmenu oľutovať a znížiť si sebavedomie ešte viac. Mnohí kaderníci nemajú radi, ak im ukazujete obrázky účesov, aké chcete mať. Jednoducho im ho opíšte a nechajte na jeho či jej zručnostiach, aby vám z vlasov vytvoril skvelý a želaný účes, po ktorom sa budete cítiť sebavedomejšie a atraktívnejšie.

Salón áno, doma nie

Nech ide o strihanie či farbenie vlasov, mali by ste ísť za kvalitou. Nenechajte sa presvedčiť nižšou cenou – napríklad kaderníctvo v Bratislave vám môže ponúknuť rozdielne ceny v centre mesta ako na jeho okrajových častiach. A práve na základe referencií a spokojnosti zákazníkov by ste si mali vybrať ten správny salón pre úpravu vašich vlasov. Neskúšajte zásadné veci na nich robiť po domácky. Strihanie nielenže nemusí dopadnúť podľa predstáv, ale neprofesionálnymi nožničkami si môžete vlasy poriadne zničiť.

Nehovoriac o farbení vlasov mimo dozoru odborníka. Jedna vec je tá, že si môžete privodiť poriadnu alergickú reakciu a ďalšia, že v prípade neopatrného zaobchádzania (najmä s peroxidom) si môžete spáliť vlasy tak, že si ich budete musieť ostrihať a rozlúčiť sa s nimi. Len preto, aby ste ušetrili za kaderníka. A, priznajte si, veď kto sa nechce nechať rozmaznať v kaderníckom salóne a vyjsť odtiaľ ako úplne iná osoba, ako tam vošla?

Foto: pixabay.com