Skôr či neskôr sa takmer každý pár rozhodne založiť si rodinu. V dnešnej modernej dobe si všetko dokonale naplánuje a už sa začína tešiť na potomkov. Lenže, počatie dieťaťa sa nie a nie podariť a ich plán tak nadobúda veľké trhliny. Po dobe plnej neistôt a strachu nasleduje rozhodnutie podstúpiť príslušné vyšetrenia a lekár nakoniec vysloví krutú diagnózu: neplodnosť.

baby-20607_640

Vyrovnať sa s neschopnosťou počať dieťa prirodzenou cestou nie je nič jednoduchého. Už len samotná diagnóza vyvolá rad emócií od paniky, hnevu, závisti, beznádeje, obviňovania, frustrácie, až po smútok, či osamelosť. Pár ovládnu bolestivé pocity – pocity menejcennosti, pochybnosti o sebe samom, frustrácia, ktoré môžu aj veľmi pevným partnerským vzťahom silne otriasť. Nájdite si teda čas na zdieľanie Vašich pocitov, obáv a neuzatvárajte sa do seba, pevný vzťah Vám dodá silu v ťažkých okamihoch.

Liečba neplodnosti je náročným procesom, ktorý náš organizmus ovplyvňuje ako fyzicky, tak predovšetkým psychicky, preto sa pri liečbe nedá zamerať len na jednu túto stránku. Liečba neplodnosti, obzvlášť tak asistovaná reprodukcia, prináša obrovský nápor na psychický stav. Hoci umelé oplodnenie poskytuje na jednej strane veľkú nádej tým, ktorým sa nedarí počať dieťa prirodzenou cestou, na stane druhej sa nedá stopercentne zaistiť bezproblémový priebeh liečby a naplnenie cieľov liečby. Ako všetko v živote, aj reprodukčná medicína má svoje riziká a úskalia.

Mnoho párov zažíva rozdielne pocity, strieda sa nádej so sklamaním, radosť so zlosťou, nadšené očakávanie so strachom z bezdetného života. To vyžaduje veľa sily a dôvery. Veľmi dôležitá je preto psychická podpora páru ako zo strany rodiny a priateľov, tak predovšetkým zo strany ošetrujúceho lekára, ktorý je tu pre Vás a môžete sa na neho kedykoľvek obrátiť so všetkými obavami, ktoré Vás v priebehu liečby sužujú – či už sa jedná o strach z prípadných vedľajších účinkov alebo o pocity neistoty. Psychická pohoda je pre úspešnú liečbu nevyhnutná, preto sa nehanbite vyhľadať odborníka. Práve duša totiž potrebuje pomôcť, keď sa stretávate na svojej ceste s neúspechom a sklamaním, psychológ Vám poradí, ako toto neľahké životné obdobie prekonať a vysporiadať sa s nepríjemnými otázkami, ktoré sa Vám vynoria v mysli.

Na našej klinike sa snažíme tieto zaťažujúce dopady čo najviac minimalizovať – individuálnou starostlivosťou, citlivým prístupom, dostatkom času na každého a vynikajúcu orientáciu v problematike. Budete mať „svojho“ lekára, ktorý Vás prevedie celou Vašou liečbou. Podrobne Vás zoznámi s postupom liečby a bude vždy robiť všetko pre to, aby bol stres spojený s liečbou minimalizovaný. Pacientkam naviac ponúkame profesionálnu akupunktúru pred a po transfere embryí, u ktorej bol preukázaný pozitívny vplyv na celý priebeh liečby.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!